Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

gmina Świdnica: Pozbądź się gratów za darmo

Poniedziałek, 13 września 2010, 7:57
Aktualizacja: 8:18
Autor: KO
gmina Świdnica: Pozbądź się gratów za darmo
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Mieszkasz w gminie Świdnica i w domu zalegają Ci stare sprzęty? Od 23 do 29 września będziesz się mógł ich pozbyć – zużyty sprzęt RTV–AGD pójdzie do utylizacji, wystarczy wystawić go w sąsiedztwie pojemnika na odpady komunalne.

Wyrzucenie gdzieś, nawet do do kontenerów i pojemników przeznaczonych dla odpadów komunalnych, zużytego sprzętu może nas kosztować nawet nawet 100 tys. zł kary!

- Taki sprzęt możemy oddać wyłącznie uprawnionym do tego firmom – tłumaczy Janusz Waligóra, rzecznik prasowy gminy Świdnica. - Zużyty sprzęt RTV AGD nie powinien być składowany w domu czy w garażu, porzucany na łonie przyrody, ani samodzielnie rozbierany na części, ponieważ w mechanizmach urządzeń elektrycznych i elektronicznych zawarte są różne niebezpieczne i trujące substancje. Łatwo przenikają do gleby, powietrza oraz wód gruntowych i w konsekwencji zanieczyszczają środowisko naturalne, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Na przykład, stosowane w komputerach związki bromu powodują zaburzenia układu rozrodczego, rtęć w świetlówkach przyczynia się do zaburzeń wzroku, natomiast azbest wykorzystany w urządzeniach elektronicznych może być przyczyną między innymi raka płuc lub pylicy azbestowej.

Mieszkańcy gminy Świdnica mogą oddać zużyty sprzęt RTV AGD w tych miejscach:
1. Zakład Oczyszczania Miasta, Świdnica, ul. Metalowców 4, tel. 74 852 21 04; przyjmuje zużyty sprzęt od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 14.00,
2. Zakład Usług Komunalnych, Żarów, ul. Słowiańska 16, tel. 74 858 06 52; przyjmuje zużyty sprzęt od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 15.00.

Ale od 23 do 29 września na terenie wszystkich sołectw w gminie Świdnica zostanie przeprowadzona akcja odbioru zużytego sprzętu RTV-AGD. Zbiórka elektro-śmieci została wyznaczona w tych samych dniach, w których odbywa się odbiór odpadów komunalnych w poszczególnych miejscowościach.

Harmonogram odbioru zużytego sprzętu RTV-AGD:
* czwartek, 23 września: Boleścin, Grodziszcze, Krzczonów, Krzyżowa, Wieruszów, Bystrzyca Dolna, Burkatów, Bystrzyca Górna, Lubachów, Modliszów,
* piątek, 24 września: Jakubów, Makowice, Opoczka, Bojanice, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Stachowice,
* wtorek, 28 września: Wiśniowa, Sulisławice, Zawiszów, Panków, Niegoszów, Wilków, Pszenno,
* środa, 29 września: Słotwina, Komorów, Mokrzeszów, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Pogorzała, Jagodnik, Gogołów, Miłochów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group