Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pożegnali absolwentów

Sobota, 29 kwietnia 2023, 15:26
Autor: red
Świebodzice: Pożegnali absolwentów
Fot. UM Świebodzice
Pożegnanie ostatnich klas to w każdej szkole średniej okazja do wspomnień, wzruszeń oraz gratulacji. Tak było też dzisiaj (28 kwietnia) w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach.

W auli zgromadzili się uczniowie klas czwartych, którzy już za tydzień przystąpią do matur. Wśród gości byli: Starosta Powiatu Świdnickiego Piotr Fedorowicz, Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Dyrektor LO Dorota Ciołek, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Elwira Kirklo-Rusek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Anna Nowak, Przewodnicząca Rady Rodziców Agata Kalafut oraz nauczyciele i rodzice uczniów. Warto zaznaczyć, że na uroczystość zaproszeni zostali wszyscy dyrektorzy szkół i przedszkoli, ponieważ to z tych placówek wywodzą się tegoroczni maturzyści, jednak z uwagi na inne obowiązki służbowe nie wszyscy mogli w niej uczestniczyć. Galę rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Jako pierwsza głos zabrała Dyrektor Szkoły, witając wszystkich serdecznie. Następnie zwróciła się do uczniów najstarszych klas, dziękując za cztery spędzone razem lata, gratulując osiągniętych wyników oraz życząc wielu sukcesów w dalszej edukacji, a także realizacji założonych celów. Podziękowała za wsparcie również rodzicom uczniów, którzy nieustannie motywują młodzież oraz wspierają działania placówki. Następnie glos przekazała Staroście Powiatu Świdnickiego Piotrowi Fedorowiczowi. Skierował on do absolwentów serdeczne gratulacje za wyniki w nauce i wyraził nadzieję, że wchodząc w dorosłe życie, młodzież będzie z dumą prezentować wartości nabyte w szkole.

Do czwartoklasistów zwrócił się również Burmistrz Paweł Ozga, który w serdecznych słowach pogratulował wytrwałości w dążeniu do celu i osiągniętych sukcesów. Podkreślił, że świebodzickie liceum to szkoła o bogatej, długiej tradycji, która z pasją i zaangażowaniem kształci młodych ludzi. Podziękował również dyrekcji oraz całemu gronu pedagogicznemu za trud włożony w edukację i chęć do przekazywania wiedzy młodemu pokoleniu.

Uroczystość, jak co roku pełna była wzruszeń towarzyszących wspomnieniom początków dzisiejszych maturzystów, po przekroczeniu murów szkoły. Zarówno Dyrektor Szkoły, jak i goście podkreślali, że czas pożegnań nigdy nie jest łatwy, ale każdy koniec jest również początkiem czegoś nowego.

Tradycją Szkoły jest uhonorowanie przez Burmistrza Miasta uczniów o najwyższych wynikach w nauce. W tym roku najlepsze okazały się, aż dwie uczennice naszego LO: Magdalena Biała oraz Iga Luchowska – średnia ocen 5,44 oraz wzorowe zachowanie. Burmistrz Miasta obu absolwentkom złożył gratulacje i wręczył okolicznościowe dyplomy oraz elegancki zestaw: pióro i długopis.

Później nastąpił wyczekiwany przez wszystkich moment wręczenia świadectw z czerwonym paskiem, nagród oraz listów gratulacyjnych dla rodziców. Każdy z wychowawców poszczególnych klas, wraz z Dyrektor Dorotą Ciołek, Starostą Piotrem Fedorowiczem i Burmistrzem Miasta Pawłem Ozgą przekazali najlepszym uczniom wyróżnienia.

Absolwenci podziękowali wszystkim nauczycielom i dyrekcji za cztery lata wypełnione nauką, możliwością rozwijania swoich pasji oraz wsparciem, które towarzyszyło im każdego dnia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group