Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 705
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pożegnanie absolwentów

Sobota, 27 kwietnia 2024, 9:56
Aktualizacja: 11:57
Autor: red
Świebodzice: Pożegnanie absolwentów
Fot. UM Świebodzice
26 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach odbyła się piękna uroczystość pożegnania uczniów klas czwartych.

Na zaproszenie Dyrektor placówki Doroty Ciołek do LO przybyli Rodzice i bliscy czwartoklasistów oraz Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego Grzegorz Stawarz, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek oraz Dyrektorki Szkół Podstawowych, które kończyli dzisiejsi absolwenci: SP nr 2 Agnieszka Bielawska, SP nr 3 Jolanta Styrna-Grosman. Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego, po którym nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły, która powitała wszystkich serdecznie, podziękował uczniom za cztery piękne, lecz niełatwe lata nauki. Opowiedziała jaki niepokój budził we wszystkich początek nauki w okresie pandemii, który wiązał się z trybem zdalnym oraz podkreśliła, że jest niezmiernie dumna ze swoich uczniów i grona pedagogicznego, że podołali temu wyzwaniu. Zaznaczyła, że chociaż w tym roku kasztany zakwitły wyjątkowo wcześnie, to do matur pozostało jeszcze kilka dni, które ma nadzieję, pozwolą absolwentom na chwilę oddech i podejście do egzaminu ze spokojem i rozwagą, gdyż o wiedzę nie muszą się martwić. Następnie głos zabrali goście, w tym Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który wspomniał, jak szybko przemija czas. Podkreślił, że uroczystość pożegnania absolwentów jest dla niego zawsze niezwykłym wydarzeniem, niosącym dozę nostalgii. Życzył wszystkim młodym ludziom powodzenia na egzaminie maturalnym i wytrwałości w realizacji planów na przyszłość. Zwrócił się również w ciepłych słowach do Dyrektor Doroty Ciołek, dziękując za zaproszenie oraz życząc dalszej bardzo dobrej pracy na rzecz kształcenia młodzieży. Zgodnie z tradycją Burmistrz Miasta wręczył najlepszej uczennicy Esterze Prochera pióro oraz długopis, a także przekazał gratulacje i życzył powodzenia na egzaminie maturalnym.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw i wyróżnień dla najlepszych uczniów klas czwartych oraz listów gratulacyjnych dla Rodziców. Dokonali tego wspólnie Dyrektor Szkoły, Burmistrz Miasta Świebodzice, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego oraz wychowawcy klas. Wzruszeniom nie było końca. Każdy uczeń usłyszał nie tylko gratulacje za osiągnięte wyniki w nauce, ale również anegdotę dotyczącą swojego pobytu w szkole.

Na zakończenie przygotowano występ artystyczny nawiązujący do motywów „Alicji w krainie czarów”, a przesłaniem były słowa piosenki „Witajcie w zupełnie nowej bajce”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group