Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 646
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pożegnanie pani dyrektor

Piątek, 30 września 2016, 15:04
Aktualizacja: 17:06
Autor: red
Świebodzice: Pożegnanie pani dyrektor
Fot. UM Świebodzice
Po 12 latach kierowania Niepublicznym Szpitalem „Mikulicz” w Świebodzicach Barbara Kosak pożegnała się ze stanowiskiem, załogą i miastem.

Zrobiła to w wyjątkowo uroczysty sposób, na sesji Rady Miejskiej w dniu 27 września.

Gorące podziękowania, kwiaty i prezent na ręce pani dyrektor złożył Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz i Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans.
- To wzruszająca chwila, pragnę w sposób szczególny podziękować Pani za pracę i wysiłek na rzecz ratowania zdrowia i życia pacjentów naszego szpitala, za stworzenie nowoczesnej i dbającej o chorych placówki. Będzie nam pani brakować – nie ukrywał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Gmina Świebodzice ma niewielkie udziały w szpitalu, który w ponad 95% należy do spółki EMC.

Wzruszenia nie ukrywała także Barbara Kosak, która na forum Rady odczytała podziękowania za współpracę, a także krótką historię tego, co udało się zrobić w szpitalu podczas jej 12-letniej pracy na stanowisku dyrektora. Osiągnięcia są imponujące – po sprzedaży placówki prywatnemu inwestorowi udało się nie tylko ocalić i utrzymać wszystkie oddziały, ale także utworzyć nowe – m. in. Zakład Opiekuńczo-Lecznicy, pierwsze w powiecie hospicjum, czy oddział geriatryczny.

Wzrosło zatrudnienie, wysokość kontraktu, przybyło nowoczesnego sprzętu i kadry. Niestety, od dwóch ostatnich lat wszelkie inicjatywy dyrekcji związane z dalszym rozwojem placówki, nie znajdywały poparcia w organie właścicielskim.
- Moja misja dobiegła więc końca, to były wspaniałe lata i mam nadzieję, że ten szpital będzie nadal dobrze służył pacjentom i miastu – zakończyła wzruszona.

Nową szefową szpitala „Mikulicz” została Dorota Dudzińska. Barbara Kosak będzie kierować placówką w Kamiennej Górze. Obu paniom życzymy sukcesów i spełnienia zawodowych zamierzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group