Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Pożegnanie trzecioklasistów – absolwentów świebodzickiego LO

Sobota, 4 maja 2013, 11:50
Aktualizacja: 11:56
Autor: red.
Świebodzice: Pożegnanie trzecioklasistów – absolwentów świebodzickiego LO
Fot. Starostwo Powiatowe
W sobotni poranek 27 kwietnia roku uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach, by wspólnie pożegnać odchodzących trzecioklasistów. Był to niezwykle istotny dzień dla absolwentów, wraz z opuszczeniem murów szkoły rozpoczął się dla nich nowy etap życia.

W uroczystości wzięło udział wielu gości: Burmistrz Miasta Świebodzice- Bogdan Kożuchowicz, Starosta Świdnicki- Zygmunt Worsa, przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrektor LO- Elwira Podhalicz. Nasi goście życzyli absolwentom sukcesów na maturze. Padło wiele ciepłych słów i rad. W czasie apelu wszyscy absolwenci otrzymali świadectwo ukończenia szkoły. Statuetki dla uczniów z najwyższą średnią dostały trzy uczennice: Karolina Muzyk (uhonorowana także nagrodą burmistrza), Ewelina Jusiel oraz Joanna Paszek. Rada pedagogiczna przyznała też nagrody za szczególne zaangażowanie w życie szkoły, za świadectwa z wyróżnieniem, nie zabrakło też nagród za osiągnięcia sportowe, podziękowań od sejmiku uczniowskiego Były to bardzo miłe chwile- każdy miał swoje pięć minut, a w oczach rodziców widać było dumę i radość ze swoich dzieci Żaden absolwent nie wyszedł z pustymi rękoma, ponieważ każdy z nich to osobna historia, która zapisała się w pamięci nauczycieli i innych uczniów. Niezwykle wzruszającym momentem były przemówienia i podziękowania samych trzecioklasistów- Beaty Mitury i Martyny Wołoch. Po części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny przygotowany przez drugie i pierwsze klasy. Tym razem uczniowie zaprezentowali dwie scenki- jedna z nich obrazowała krótką historię trzech lat spędzonych w szkole, a druga to słynne Oscary i statuetki dla wyróżniających się osób. Trzeba przyznać, że cały program zrobił wielka furorę-śmiali się dosłownie wszyscy.

Absolwentom bardzo spodobał się pomysł młodszych kolegów. W imieniu całej społeczności uczniowskiej dziękujemy absolwentom za wspólne trzy lata: za radości i smutki, za zaangażowanie i chęć działania. Życzymy wam powodzenia i dobrych wyników na maturze. Coś się kończy, by coś nowego mogło się rozpocząć. Pamiętajcie, że rozpoczyna się dla was nowa, niewiarygodna przygoda, najważniejsza lekcja, ponieważ ,,uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia”.

(Weronika Stolarczyk, rzecznik Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group