Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Poznają techniki pływania

Środa, 13 kwietnia 2016, 11:43
Autor: opr.red.
Świdnica: Poznają techniki pływania
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Zgodnie z zapowiedzią, grupa 30 uczniów i uczennic ze Szkoły Podstawowej w Pszennie pod czujnym okiem instruktorów od miesiąca ćwiczy naukę pływania na basenie w Świebodzicach. Zajęcia realizowane są w ramach ogólnopolskiego programu „Umiem pływać” finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu.

Od 7 marca 2016 roku uczniowie podzieleni na dwie grupy, we wszystkie poniedziałki miesiąca przez półtorej godziny nabywają podstawowe umiejętności pływackie, dzięki czemu korygują i przeciwdziałają wadom postawy. Niektórzy z nich czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie, inni dopiero powoli przekonują się do tego, iż korzystanie z basenów i pływalni może być bardzo przyjemne i relaksujące, a przy okazji nabywa się bardzo ważnej umiejętności związanej z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą, czyli pływaniem – mówi dyrektor szkoły Tadeusz Szarwaryn.

W poprzednich latach z nauki pływania skorzystało 45 uczniów z dwóch gminnych szkół: SP w Bystrzycy Górnej i SP Witoszowie Dolnym. Tegoroczne zajęcia potrwają do czerwca br. i w całości są bezpłatne dla uczestników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group