Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Poznają zawody swoich rodziców

Środa, 6 marca 2019, 15:30
Autor: red
Pszenno: Poznają zawody swoich rodziców
Fot. Gmina Świdnica
W ramach współpracy z rodzicami – POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW do grupy Leśnych Ludków w Przedszkolu „Bajkowa Dolinka” w Pszennie zawitała mama Ignasia, która na co dzień jest pielęgniarką. Placówka w Pszennie tworzy rozmaite sytuacje wychowawcze, które umożliwiają dzieciom kontakt z rzeczywistością społeczno–zawodową i środowiskiem lokalnym.

W okresie przedszkolnym, a więc na długo zanim dziecko zdecyduje o podjęciu zawodu, kształtują się już konkretne postawy dziecka w stosunku do samego siebie i innych. Zgromadzone osobiste doświadczenia budują osobowość, zainteresowania, motywują je do podejmowania aktywności oraz doskonalenia umiejętności. Początkowo w zabawach tematycznych młodsze dzieci poznają przede wszystkim aspekt czynnościowy danego zawodu. Natomiast wraz z wiekiem lepiej rozumieją istotę i sens zajęć wykonywanych przez ludzi dorosłych. Zaczynają także dostrzegać społeczne znaczenie pracy oraz wzajemną współzależność między zawodami – mówi Ewa Wasilenia, dyrektor przedszkola.

Choć dzieci nie znają oraz nie potrafią zdefiniować samego pojęcia „zawód”, to jednak doskonale wiedzą, co robi mama, tata, pracując jako policjant, kierowca, czy też strażak. Praca zaś kojarzy się przedszkolakom przede wszystkim z rodzicami, którzy przyprowadzają dzieci do przedszkola, a sami udają się do pracy.

Pani Ewa, aby przybliżyć przedszkolakom swój zawód przygotowała historyjkę obrazkową o Marysi - dziewczynce, która z powodu choroby znalazła się w szpitalu. Pokazała atrybuty, którymi posługuje się w swojej codziennej pracy. Dzieci były bardzo skupione i z chęcią oglądały stetoskop , również same mogły posłuchać bicia serduszka koleżanki lub kolegi. Duże wrażenie wywarł na nich ciśnieniomierz, odważniejsi zmierzyli sobie ciśnienie. Natomiast wszyscy pokochali pluszowego misia Smikiego, który z powodu choroby został przez Panią pielęgniarkę ,,obdarzony'' kroplówką.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group