Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Pozyskali środki dla seniorów

Sobota, 18 maja 2019, 15:18
Autor: red
Gmina Świdnica: Pozyskali środki dla seniorów
Fot. red
124,79 tys. zł. pozyskała gmina Świdnica na rzecz seniorów w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015–2020. Wniosek o dofinansowanie opracowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Wkład własny do realizacji projektu wyniesie 31,2 tys. zł.

Wieloletni program "Senior+" jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W ramach środków Programu w gminie Świdnica powstanie Klub Seniora w Bystrzycy Dolnej. Na potrzeby Klubu zostaną zaadaptowane i wyposażone pomieszczenia na I piętrze budynku po byłej placówce oświatowej. W ofercie Klubu są zaplanowane między innymi: zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności taneczno-ruchowej i sportowo-rekreacyjnej oraz aktywizacji społecznej. Oferta uwzględnia również wyjścia do obiektów kulturalnych, sportowych, rozrywkowych.
- Mamy nadzieję, że dzięki projektowi nasi seniorzy zyskają nową przyjazną dla siebie przestrzeń do spotkań, integracji – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek. Proponowane przez nas działania kierowane są zarówno do starszych, jak i do młodych. Do starszych by uwierzyli, że starość to nie wyrok i nie musi oznaczać bierności, choroby i samotności. Do młodych, by im uzmysłowić, że starość może być czasem realizacji własnych pasji i marzeń, aby wszyscy przekonali się, że w jesieni życia czeka nas wszystkich wiosna możliwości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group