Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 879
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Praca w grupach nad kłopotami zwykłych ludzi

Czwartek, 4 listopada 2010, 12:10
Aktualizacja: Piątek, 5 listopada 2010, 6:21
Autor: KO
Świdnica: Praca w grupach nad kłopotami zwykłych ludzi
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W czterech grupach problemowych pracowali dziś pracownicy miejskich i powiatowych instytucji, placówek oświatowych, parafii, a także członkowie stowarzyszeń i radni, a nawet służby mundurowe. Wyszukując mocne strony miasta, konsultowano „Strategię rozwiązywania problemów społecznych w Gminie Miasto Świdnica na lata 2011–2018”.

Ten dokument szykuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. W nim zapisane będzie, jak można zaradzić najbardziej palącym problemom mieszkańców. Strategia określi kierunki i priorytety polityki społecznej na najbliższe lata.

Dziś kilkudziesięciu uczestników spotkania podzieliło się na cztery grupy: bezpieczna rodzina; osoby w wieku senioralnym, niepełnosprawne i chore; rynek pracy i edukacja; jakość życia mieszkańców Świdnicy.

Zespół zajmujący się bezpieczeństwem rodzin zwrócił uwagę, że niezwykle ważne jest, aby powrócić do tradycyjnych wartości rodzinnych i pielęgnować więzi rodzine. Stwierdził też, że w Świdnicy są lepsze możliwości znalezienia pracy niż w okolicznych miejscowościach.

Zespół pracujący nad sposobami pomocy osobom starszym i schorowanym podkreślał, że w Świdnicy znajduje się dobrze wyposażony szpital powiatowy, a także placówki dla osób wymagających pomocy – na przykład trzy z nich zajmują się osobami niepełnosprawnymi inteletualnie.

Jakie są mocne strony świdnickiego rynku pracy i edukacji? Według Tadeusza Niedzielskiej, dyrektora departamentu edukacji świdniciego magistratu – jedną z nich jest szkolnictwo integracyjne.

A jak się żyje mieszkańcom? Ogólnie dobrze, ale członkowie grupy roboczej zaczynając dyskusję o kulturze zauważyli, że w Świdnicy nie ma kina z prawdziwego zdarzenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group