Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Praca za 12 złotych

Piątek, 11 marca 2016, 7:35
Aktualizacja: 22:53
Autor: opr.red.
Kraj: Praca za 12 złotych
Fot. użyczone
W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się seminarium zatytułowane „Jakość pracy: od niskich wynagrodzeń do Europy innowacyjnej”.

Tematem była jakość zatrudnienia wobec przechodzenia od gospodarki o niskich płacach do gospodarki innowacyjnej. Seminarium otworzył Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jak tłumaczył Sekretarz Stanu, rząd podejmuje kroki, aby ograniczyć zawieranie umów cywilno- prawnych, tam gdzie powinna być zwarta umowa o pracę i stąd projekt rozwiązań dotyczących stawki godzinowej 12 złotych przy umowach zaleceń.
- Kolejna istotna dla nas kwestia to zmiany dotyczące Kodeksu Pracy. Przygotowujemy szeroką zmianę. Jesteśmy na etapie powoływania specjalnej komisji kodyfikacyjnej, która zajmie się przygotowaniem nowego Kodeksu Pracy - mówił Minister Szwed.

Stawka 12 złotych brutto za godzinę pracy na umowę-zlecenie miałaby zacząć obowiązywać od września. W ten sposób rząd chce ukrócić proceder, w którym umowa cywilno-prawna zastępuje umowę o pracę. To kwestia ważna dla bardzo wielu osób, bowiem jak się szacuje, w Polsce ponad milion osób pracuje na umowy-zlecenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group