Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1259
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Prace na stawie

Czwartek, 10 grudnia 2020, 13:52
Autor: red
Świebodzice: Prace na stawie
Fot. UM Świebodzice
W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace budowlane na terenie Obiektu nr 1. Staw Warszawianka jest ostatnim etapem z dwunastu zadań z projektu, które realizuje Gmina Świebodzice od stycznia 2018 roku w ramach dofinansowania z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy życia mieszkańców”.

W parku przy stawie przebudowany będzie system ścieżek oraz wprowadzone zostaną miejsca wypoczynkowe umożliwiające rekreację. Nawierzchnie ścieżek dla pieszych oraz placyków wypoczynkowych zostaną wymienione. W celu podkreślenia walorów kompozycyjnych uporządkowana zostanie zieleń. Głównym założeniem w zakresie planowanych zmian przestrzennych jest wyeksponowanie drzew wzdłuż linii brzegowej stawu oraz dodatkowe nasadzenia krzewów ozdobnych i pnączy w otoczeniu planowanych placów rekreacyjnych.

Projekt zagospodarowania zakłada podział terenu na strefy funkcjonalne i wprowadzenie różnych form aktywności ruchowej. W zakresie wyposażenia zaplanowano wprowadzenie m.in. placu zabaw, a także małą architekturę obejmującą: pergole-trejaże drewniane, stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci, latarnie.

Natomiast przy wejściu do parku od strony ul. Kolejowej znajdzie się zabudowa rekreacyjno-wypoczynkowa składająca się z kiosków połączonych wspólnym zadaszeniem stanowiących pawilon gastronomiczny, szalet publiczny oraz pomieszczenia dla wędkarzy.

Obecnie wykonawca przygotowuje teren pod nowe zagospodarowanie, czyli prowadzone są rozbiórki obiektów i ścieżek oraz niwelacje terenu położonego bezpośrednio przy stawie.
Zakończenie inwestycji jest planowane na 30 czerwca 2021 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group