Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prace porządkowe nad Bystrzycą

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 9:06
Aktualizacja: 11:08
Autor: red
Świdnica: Prace porządkowe nad Bystrzycą
Fot. UM Świdnica
Od kilkunastu dni trwają prace porządkowe przy brzegach rzeki Bystrzycy. O tereny te zadba miasto. Wynika to z porozumienia, jakie Świdnica podpisała z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie we Wrocławiu, które określiło zasady współpracy.

Wartość robót wyniesie ponad 91 tysięcy złotych, w tym udział PGW Wody Polskie to 40 tysięcy złotych. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego zadanie realizowane jest przez świdnicką firmę – „Farma Miejska”.

Prace zorganizowane i przeprowadzone przez miasto obejmą w szczególności usuwanie samosiewów drzew, krzewów oraz wykaszanie traw i chwastów na brzegach, skarpach oraz w międzywalu, na działkach znajdujących się w zarządzie PGW Wody Polskie.
- Prace realizowane są na podstawie miesięcznych harmonogramów. Potrwają one do końca października. W sierpniu obejmą m.in. tereny od mostu żelaznego przy ul. Wrocławskiej w stronę ul. Esperantystów, do końca drogi żwirowej - lewą stronę rzeki oraz do budynku mieszkalnego nr 95, czyli prawą stronę rzeki; tereny po obu stronach mostu przy ul. Wodnej; lewą stronę rzeki wzdłuż całej ul. Nadbrzeżnej; tereny od mostu przy ul. Westerplatte do wiaduktu kolejowego na Kraszowicach - obie strony rzeki - mówi Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Ponadto "Farma Miejska" realizuje zadanie w zakresie utrzymania brzegów i skarp potoku Witoszówka i Młynówka oraz zbiornika Witoszówka 1 w Parku Centralnym w Świdnicy, będących w zarządzie PGW Wody Polskie. Prace obejmują pięciokrotne koszenie skarp i brzegów wraz z wywozem biomasy do utylizacji. Realizowane są od 1 czerwca do 30 października, a ich koszt to ponad 17 tysięcy złotych.

Za czystość lustra wody w zbiornikach na terenie Parku Centralnego odpowiada także „Farma Miejska”. Dwa razy w miesiącu, w odstępach dwutygodniowych, usuwane są tam zanieczyszczenia pływające. Umowa realizowana jest od 27 maja do 15 listopada, a jej wartość wynosi ponad 8 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group