Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 921
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prace remontowe na cmentarzach komunalnych

Piątek, 10 sierpnia 2018, 15:26
Autor: red
Świdnica: Prace remontowe na cmentarzach komunalnych
Fot. UM Świdnica
W tym tygodniu rozpoczął się remont dachu kaplicy na cmentarzu przy ul. Waleriana Łukasińskiego w Świdnicy. Nieszczelna, stara blacha cynkowa stanowiąca pokrycie zadaszenia, wymieniona zostanie na nową.

W trakcie prowadzonych ceremonii pogrzebowych prace remontowe będą przerywane, aby nie zakłócać uroczystości.

Wykonawcą robót jest Zakład Ogólnobudowlany Piotr Zając z Makowic. Zakończenie inwestycji planowane jest pod koniec września br., a jej wartość oszacowano na kwotę ponad 32 tys. zł.

Na cmentarzu tym na kilku alejkach wykonano również instalacje odwadniające, przygotowując w ten sposób teren pod nowe nawierzchnie. Tam także przeprowadzone zostaną drobne prace remontowe przy ogrodzeniu. Na przełomie września i października planowana jest modernizacja bramy od strony ul. Kazimierza Odnowiciela, dzięki czemu cmentarz zyska dodatkowe wejście dla pieszych, z którego do tej pory korzystały tylko pojazdy odbierające odpady.

W tym miesiącu roboty związane z odwodnieniem jednej z głównych alejek rozpoczną się też na nekropolii przy ul. Słowiańskiej. W ramach rozbudowy tego cmentarza powstanie nowa kwatera, czyli dodatkowe miejsca pochówku dla zmarłych. Prace rozpoczną się już pod koniec sierpnia. Wykona je Farma Miejska, a ich koszt wyniesie ponad 93 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group