Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 583
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Prace remontowe przy ul. Promenady w Strzegomiu

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 6:50
Autor: opr.red.
Strzegom: Prace remontowe przy ul. Promenady w Strzegomiu
Fot. www.strzegom.pl
W związku z rozpoczętą inwestycją Gminną pn. „Przebudowa dróg gminnych w Strzegomiu: ul. Kościuszki, Ofiar Katynia oraz Promenada łączących się z drogą wojewódzką nr 374” Spółka Wodociągi i Kanalizacja w dniu 13 kwietnia 2016r. przystąpiła do modernizacji urządzeń wodociągowych w obrębie przepompowni wody zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Promenada.

Przepompownia wody służy do podniesienia ciśnienia i przesyłu wody do zbiornika na Górze Krzyżowej.

Ten rejon dystrybucji zaopatruje w wodę mieszkańców przy ulicach: Kościuszki (część), Pułaskiego, Sosnowej, Cichej, Klonowej, Dębowej, Bukowej, Kasztanowej, Niepodległości oraz Wieśnicy i terenu Żółkiewki „Wiatrak”.

Przepompownia wody wraz z częścią rurociągów została uruchomiona w latach 80 – tych ubiegłego wieku.

Prowadzone obecnie prace drogowe w ul. Promenada stworzyły możliwość wymiany przez Spółkę WiK w Strzegomiu przestarzałej infrastruktury podziemnej wraz z armaturą.
Po wcześniejszym przeprowadzeniu prac przygotowawczych, w dniu 13 kwietnia 2016r. zamierzano wykonać prace zasadnicze, które związane były z przerwą w dostawie wody dla mieszkańców ww. obszaru, w godzinach od 8:00 do 15:00.

Zakres planowanych prac określony był na podstawie oględzin istniejących obiektów (budynek przepompowni oraz komora zasuw), a także na podstawie posiadanych map (w przypadku infrastruktury podziemnej).

W trakcie robót ziemnych napotkano wiele rozbieżności pomiędzy stanem istniejącym i mapami, co spowodowało konieczność kontynuacji prac do dnia 14 kwietnia do godziny 7:00.

Za przedłużenie czasu przerwy w dostawie wody oraz powstałe z tego tytułu utrudnienia przepraszamy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group