Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prace ruszają

Sobota, 15 kwietnia 2023, 9:22
Autor: red
Świdnica: Prace ruszają
Fot. UM Świdnica
Rozpoczynają się prace na terenie Ogródka Jordanowskiego i śródmiejskiego podwórka w Świdnicy.

Nowe alejki, nasadzenia zieleni, plac zabaw, fontanna - to między innymi pojawi się w Ogródku Jordanowskim. A na kolejnym śródmiejskim podwórku - nowe chodniki, miejsca postojowe, zadaszone miejsce gromadzenia odpadów oraz nowa roślinność. Pierwsze prace rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Od poniedziałku, 17 kwietnia wykonawca przystąpi do robót rozbiórkowych na terenie Ogródka Jordanowskiego, a dzień później - wewnątrz kwartału ulic Przechodnia – Teatralna - Bohaterów Getta - Mennicka. Prace te prowadzone będą przez około 3 tygodnie. W tym czasie uniemożliwione będzie parkowanie na parkingu przy ulicy Marii Konopnickiej wzdłuż ogrodzenia Ogródka Jordanowskiego oraz na podwórku od strony ulicy Teatralnej.

- Prosimy o usunięcie samochodów z tych miejsc najpóźniej do godziny 7:00 rano, 17 kwietnia przy ogródku i 18 kwietnia na podwórku. Właścicieli i najemców garaży (od strony podwórka) przy ul. Teatralnej prosimy o nieużytkowanie ich przez czas trwania robót rozbiórkowych. Ponadto mieszkańców budynków przy ulicy Przechodniej 4, 5, 6, 8, 10 i Mennickiej 11 prosimy o niekorzystanie z drzwi prowadzących na podwórko. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość i zrozumienie, prace te prowadzone są z myślą o mieszkańcach Świdnicy – mówi Joanna Salus – Komorowska, dyrektor Wydziału Przetargów i Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Ogólnobudowlany REMECO, jej koszt to 4 miliony 700 tysięcy złotych. Środki zewnętrzne na realizację zadania stanowią 90% kosztów dofinansowania, pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Dotacja opiewa na kwotę 4 mln 230 tys. zł. Planuje się, że prace powinny zakończyć się w ciągu 13 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group