Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Prace społecznie użyteczne w gminie Marcinowice

Piątek, 15 kwietnia 2016, 15:18
Aktualizacja: 15:19
Autor: opr.red.
Marcinowice: Prace społecznie użyteczne w gminie Marcinowice
Fot. użyczone
W dniu 11 kwietnia br. ruszył program prac społecznie użytecznych, aktywizujący osoby bezrobotne. W tym roku gmina Marcinowice podchodzi do programu po raz pierwszy. W ramach programu zatrudnionych będzie 18 osób, w wymiarze 40 h miesięcznie, które będą dbały o estetykę sołectw. W każdej miejscowości wykonywane będą prace wskazane przez sołtysa wsi.

Program realizowany jest w drodze porozumienia pomiędzy powiatem świdnickim a gminą Marcinowice i współfinansowany jest w 60 % ze środków Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy. Rekrutację do uczestnictwa w programie przeprowadził Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Marcinowicach. Osoby biorące udział w programie zawarły także kontrakt socjalny, w którym zobowiązują się do aktywności w ramach prac społecznie użytecznych, jako warunek korzystania ze świadczeń pomocy społecznej.

Jak informuje wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski – Program prac społecznie użytecznych stanowi instrument aktywizujący osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Z drugiej strony jest to znakomita okazja do tego, aby w gminie zostały wykonane bieżące prace porządkowe i drobne remonty.

Program potrwa do 30 listopada 2016 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group