Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pracowali w czasie świąt

Piątek, 31 grudnia 2021, 11:53
Aktualizacja: 13:54
Autor: red
Świdnica: Pracowali w czasie świąt
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 24–30 grudnia 2021 roku.

25.12.2021r. godz.6.05 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące bezdomnego, koczującego w boksie śmietnikowym w rejonie skrzyżowania ulicy Riedla i Słobódzkiego. Mężczyzna ten jest doskonale znany funkcjonariuszom straży miejskiej. Wielokrotnie był odwiedzany przez patrole oraz pracowników świdnickiego MOPS-u. Każdorazowo oferowany jest mu pobyt w schronisku dla bezdomnych, strażnicy dowożą mu również żywność. Niestety tym razem również bezdomny nie zgodził się na przewiezienie do schroniska.

25.12.2021r. godz.9.09 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym na dworcu PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol straży miejskiej zastał mężczyznę w poczekalni dworca autobusowego, gdzie dopuścił się on kolejnych czynów nieobyczajnych. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Łącznie strażnicy postawili mu pięć zarzutów.

26.12.2021r. godz.14.13 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące bezdomnego koczującego w boksie śmietnikowym w rejonie skrzyżowania ulicy Riedla i Słobódzkieg. Strażnicy zaproponowali przewiezienie do schroniska dla bezdomnych. Mężczyzna odmówił. Nie przyjął też przywiezionej przez patrol żywności. Niestety w czasie kolejnych odwiedzin bezdomnego, strażnicy stwierdzili, że jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Ostatecznie decyzją lekarza pogotowia ratunkowego mężczyzna trafił do szpitala.

26.12.2021r. godz.15.06 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej na poczekalni dworca PKP. Mężczyźni spożywali alkohol w miejscu niewidocznym dla operatora monitoringu wizyjnego. Skierowany na miejsce patrol zakończył degustacje trunków wypisując dwa mandaty karne.

27.12.2021r. godz.22.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika obsługi dworca PKP Świdnica Miasto dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym. Skierowany na miejsce patrol straży miejskiej zastał mężczyznę na poczekalni dworca autobusowego. Za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

29.12.2021r. godz.20.02 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika obsługi dworca PKP Świdnica Miasto dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na poczekalni dworca autobusowego. Osoba ta zachowywała się agresywnie i wulgarnie. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawca tych czynów był doskonale znany strażnikom. Jarosław F., osoba bezdomna, wielokrotnie był już karany za podobne zachowania. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

29.12.2021r. godz.2002 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy stwierdzili, że z osobą tą nie można nawiązać żadnego kontaktu, wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Decyzją lekarza mężczyzna został przewieziony do szpitala „Latawiec”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group