Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Pracowici jak mrówka

Czwartek, 5 maja 2016, 7:18
Aktualizacja: 17:45
Autor: opr.red.
Świdnica/Region: Pracowici jak mrówka
Fot. nadesłane
O tym, że mrówki są pracowite wiedzą z pewnością wszyscy, którzy choć raz na żywo widzieli ich mrowiska. Tym razem dzięki wsparciu sponsora, firmy PSB Mrówka z Pszenna, nowy kolor elewacji zyskuje dworzec PKP w Krzyżowej. Wszystko za sprawą pracowników Urzędu Gminy Świdnica, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz stażystów, którzy w czynie społecznym postanowili wykonać prace malarskie.

Już niebawem ruszają weekendowe przejazdy wakacyjnymi pociągami muzealnymi. Od tego roku parowozy będą przejeżdżały przez Krzyżową, a co się z tym wiąże na teren Fundacji „Krzyżowa” i nie tylko, zawitają kolejni turyści.

- Dlatego też postanowiliśmy swój wolny czas poświęcić na poprawę estetyki tego miejsca. Z pomocą przyszli nam przedstawiciele firmy PSB z Pszenna, którzy nieodpłatnie przekazali niezbędne materiały budowlane. Wystarczyło zaledwie jedno popołudnie, aby odmalować linie krawędziowe na peronie oraz część elewacji. To dopiero pierwszy etap prac, ale efekty są już zauważalne. Jesteśmy przekonani, że pasażerowie podróżujący szynobusem już niebawem będą mogli dostrzec zmiany. W ciągu 3,5 godzin pierwszego dnia prac odnotowaliśmy 6 kursów pociągu. To dowodzi, że jest to uczęszczana trasa kolejowa –podkreślali uczestnicy akcji: Justyna Sara-Hryncyszyn, Janusz Waligóra, Katarzyna Skoczek, Łukasz Wojak, Alicja Piekielny.

Czasem wystarczą tylko chęci i dobry pomysł, aby uaktywnić pokłady dobroci, drzemiące w każdym człowieku i instytucjach. Każdy z nas podróżuje i ma świadomość, że miło jest korzystać z czystych i zadbanych miejsc.

Spontaniczna akcja została z uznaniem przyjęta przez zarządców PLK i PKP SA., jak również przez dobroczyńców akcji firmę PSB Mrówka Pszenno pod kierownictwem Mariusza Czerwińskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group