Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1149
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pracowity przełom roku

Niedziela, 9 stycznia 2022, 9:51
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
Świdnica: Pracowity przełom roku
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 31 grudnia 2021 do 6 stycznia 2022 roku.

02.01.2022r. godz.23.01 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z ulica Szarych Szeregów. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejscu zastano nietrzeźwego mężczyznę, który miał zabandażowana rękę. Opatrunek w znacznym stopniu był przesiąknięty krwią. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe. Ustalono również, iż osoba ta w godzinach wieczornych była przewieziona karetką na SOR, jednak samowolnie opuścił szpital, gdyż długo musiał czekać na udzielenie pomocy medycznej. Tuż przed północą mężczyzna ponownie trafił do szpitala.

03.01.2021r. godz.10.06 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownicy obsługi Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol w poczekalni dworca autobusowego. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam bezdomnego Jarosława F. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Strażnicy zaoferowali pomoc w umieszczeniu go w schronisku dla bezdomnych jednak mężczyzna stanowczo odmówił. Ostatecznie w dniu 5 stycznia br. udało się umieścić go w schronisku gdzie przebywa do dnia dzisiejszego.

03.01.2022r. godz.14.59 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego w pobliżu budynku przy ulicy Prądzyńskiego. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Leżący mężczyzna w wieku około 80 lat był trzeźwy i najprawdopodobniej zasłabł. Strażnicy zabezpieczyli poszkodowanego i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

04.01.2022r. godz.17.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu, zaparkowanego przy ulicy Konopnickiej. Według zgłaszającego samochód się palił, gdyż spod maski leciały kłęby dymu. O sytuacji natychmiast powiadomiono straż pożarną i skierowano tam patrol straży miejskiej. Na szczęście patrol ustalił, że samochód się nie pali, a dym spod maski okazał się oparami płynu chłodniczego, który na skutek przegrzania silnika wydostał się na zewnątrz.

05.01.2022r. godz.9.48 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownicy socjalnej MOPS. Jej podopieczna zamieszkała przy ulicy Hugo Kołłątaja spadła z łóżka i kobieta potrzebowała pomocy w celu ponownego położenia starszej pani w łóżku. Na miejsce skierowano patrol, który szybko pomógł w rozwiązaniu problemu.

05.01.2022r. godz.17.26 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby bezdomnej koczującej w okolicach „strzelnicy”. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Strażnicy byli gotowi zaoferować mężczyźnie daleko idącą pomoc, jednak w czasie czynności sprawdzających okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Policję. Zamiast do schroniska został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group