Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 829
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Pracowity rok kolarzy

Niedziela, 26 grudnia 2021, 10:56
Aktualizacja: 10:56
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Pracowity rok kolarzy
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Mija rok działalności sekcji kolarskiej Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Jaworzynie Śląskiej. Choć początki nie były łatwe, pełne wyzwań, to jednak przyniosły wiele ważnych sukcesów poszczególnych zawodników.

- Pierwszy rok działalności sekcji kolarskiej GLKS w Jaworzynie Śląskiej przyniósł wiele wyzwań, z którymi trzeba było się zmierzyć, między innymi zakup strojów kolarskich letnich i zimowych, kombinezonów do jazdy na czas, kół zapasowych do rowerów szosowych i górskich MTB, trenażerów, namiotu do osłony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Musieliśmy organizować wyjazdy na wyścigi dla tak licznej grupy zawodników i szukać sponsorów do tych przedsięwzięć. Dzięki zaangażowaniu zarządu, działaczy, rodziców i wielu życzliwych osób, a przede wszystkim sponsorów udało się zrealizować większość planów, m.in. zakupiliśmy i otrzymaliśmy siedem nowych rowerów szosowych i przełajowych – podsumowuje trener Antoni Szewczyk.

W sekcji kolarskiej trenuje 23 zawodników: 6 dziewcząt i 17 chłopców w wieku od 5 do 10 lat. W procesie szkoleniowym Antoniego Szewczyka wspierała instruktorka Dorota Szczepańska. Zawodnicy uczestniczyli w 35 wyścigach: 3 przełajowych 15 szosowych 17 MTB. - Odnieśli kilkanaście zwycięstw, a dobra forma przyniosła sukces w postaci trzeciego miejsca drużyny w klasyfikacji generalnej Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików, zdobycie klas sportowych i wysokie miejsca w Chalangeu Dolnośląskiego Związku Kolarskiego – mówi Antoni Szewczyk. - W sekcji kolarskiej jest kilku zawodników, którzy przejawiają większe predyspozycje od swoich rówieśników, ale talent musi być poparty większym zaangażowaniem i podporządkowaniem życia prywatnego treningom i wyjazdom na wyścigi.

Treningi odbywają się pięć razy w tygodniu dla starszej grupy, a dla młodszej trzy razy. Nie ma przerwy zimowej. - Obecnie jesteśmy w okresie przygotowania ogólnorozwojowego. Zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej, basenie, lodowisku oraz w terenie, gdzie odbywają się marszobiegi i treningi przełajowe na rowerach. Najbliższe plany to starty w wyścigach przełajowych zaliczanych do Pucharu Polski i udział w Przełajowych Mistrzostwach Polski jak pozwolą na to finanse klubu – dodaje trener.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group