Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tomkowice: Pracownia komputerowa z bezpłatnym dostępem do internetu w Tomkowicach

Wtorek, 19 października 2010, 15:08
Aktualizacja: 15:10
Autor: red.
Tomkowice: Pracownia komputerowa z bezpłatnym dostępem do internetu w Tomkowicach
Fot. UMiG Strzegom
We wsiach gminy Strzegom powstają kolejne pracownie komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Obecnie pracownie takie funkcjonują w Stanowicach i Kostrzy. Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie pracowni w Tomkowicach, a już dziś ruszają szkolenia z zakresu obsługi komputerów dla mieszkańców wsi.

W ramach ogłoszonego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania LGD „Szlakiem Granitu” pierwszego naboru wniosków w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, gmina Strzegom złożyła trzy wnioski, między innymi na projekt „Zakup wyposażenia pracowni komputerowej we wsi Tomkowice”. Na jego realizację pozyskano dotację w kwocie 8 092 zł ( kwota wg umowy o dofinansowanie)

W ramach projektu zakupiono i zamontowano 4 zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem, współpracujące w sieci komputerowej, podłączonej do internetu. Zakupiono również biurka komputerowe i krzesła obrotowe oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka,kopiarka, skaner). Funkcjonowanie sali komputerowej umożliwi mieszkańcom Tomkowic dostęp do bezpłatnego korzystania z sieci internetu oraz zapewni możliwość korzystania z komputerów i urządzenia wielofunkcyjnego. Pracownia komputerowa z internetem będzie pełnić funkcję swoistego rodzaju biblioteki multimedialnej o nieograniczonych zasobach.

Sami mieszkańcy Tomkowic też pozyskują granty z Unii Europejskiej – udało im się uzyskać je na nowe witacze oraz tablicę informacyjną z historią miejscowości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group