Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: Pracownia terminalowa

Środa, 11 listopada 2020, 15:25
Autor: red
Stanowice: Pracownia terminalowa
Fot. UM Strzegom
Publiczna Szkoła Podstawowa w Stanowicach może pochwalić się nowoczesną terminalową pracownią informatyczną. Składa się ona z 12 stanowisk dla uczniów i jednego dla nauczyciela. Każdy uczeń ma monitor, klawiaturę i myszkę ale mają jeden wspólny komputer główny.

Dzięki nowoczesnej technologii, dużej mocy obliczeniowej sprzętu i pomysłom na ich wykorzystanie zyskaliśmy pracownię, w której panuje cisza, nie słychać szumu wentylatorów, stanowiska uczniowskie gotowe są do pracy w kilka sekund, strony internetowe oraz aplikacje otwierają się błyskawicznie. Każdy uczeń posiada swoje konto, a jego dokumenty są bezpieczne.

Wszystko to udaje się osiągnąć dzięki technologii usług terminalowych vCloudPoint, która pozwala dzielić zasoby jednego centralnego komputera pomiędzy wielu uczniów. W ten sposób, dzięki wirtualizacji pulpitów, do jednego komputera (serwera) może zostać podłączonych do trzydziestu jednoczesnych użytkowników.

Oprogramowanie NetSupport School jest nowoczesnym rozwiązaniem, które dostarcza nauczycielowi bogaty zbiór funkcji do oceny, monitorowania, współpracy i kontroli, zapewniając mu możliwość pełnego wykorzystania wyposażenia. NetSupport School zapewnia możliwość prezentowania treści zajęć, jednoczesnego monitorowania wszystkich komputerów oraz realizowania pracy zespołowej - gwarantując utrzymanie przez cały czas pełnej uwagi i skupienia uczniów.

Dziękujemy burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie za to, że wspiera rozwój małej wiejskiej szkoły, przekazując środki finansowe, które umożliwiły zakup pracowni informatycznej na miarę XXI wieku, której od dawna oczekiwali uczniowie i nauczyciele. Teraz wyczekujemy powrotu uczniów do szkoły, by mogli rozwijać kompetencje cyfrowe w nowoczesnych warunkach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group