Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce Świdnickie: Pracownia z przyrządami do eksperymentów w strzeleckiej podstawówce

Piątek, 5 listopada 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:17
Autor: KO
Strzelce Świdnickie: Pracownia z przyrządami do eksperymentów w strzeleckiej podstawówce
Fot. UG Marcinowice
Niebawem uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach będą mogli uczyć się w profesjonalnej pracowni przyrodniczej. W październiku już zostały dostarczone zestawy przyrządów do wykonywania eksperymentów biologicznych i fizycznych z użyciem komputera, oprogramowanie wraz z kamerą cyfrową. Ostatnio też dostarczono sprzęt komputerowy wraz z tablicą interaktywną.

W pracowni będą działać multimedia, które pozwolą na wizualizację przebiegu i wyników prowadzonych eksperymentów. Interaktywne systemy informatyczne umożliwią sprawdzanie wiedzy i umiejętności uczniów. Uczniowie będą eksperymentować w 4-5 osobowych zespołach.

Gmina przygotowała odpowiednie pod pracownię przyrodniczą pomieszczenie, umeblowała je i wyposażyła w niezbędne instalacje. W sierpniu zostały zakupione szafy, stoły i krzesła oraz wykonano podłączenie wody, wszystko to kosztowało marcinowicki samorząd ok. 15 tys. zł. Zakupu wyposażenia pracowni przyrodniczych dokonał Lider Projektu – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Szacunkowa wartość dostarczonego sprzętu to ok. 200 tys. zł. Projekt pt. „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie” został zrealizowany w ramach środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group