Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pracownicy szpitala, pogotowia i sanepidu świętowali

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 9 kwietnia 2011, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: red.
Fot. SP w Świdnicy
Starostwo Powiatowe w Świdnicy zorganizowało spotkanie pracowników służby zdrowia – 7 kwietnia utworzona została Światowa Organizacja Zdrowia i na pamiątkę tego dnia ustanowiono ten dzień Światowym Dniem Służby Zdrowia.

Zaproszeni zostali przedstawiciele trzech powiatowych instytucji: szpitala Latawiec, powiatowego pogotowia oraz powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej. - Zaproszenie przyjęły także związki zawodowe pielęgniarek i przedstawiciele Izby Lekarskiej - podkreśla Monika Żmijewska, rzecznik prasowy starostwa.

Władze powiatu złożyły pracownikom służby zdrowia życzenia, a młodzież z III LO w Świdnicy (Martyna Baranowska, Kamil Jarosz, Michał Wenerski, Natalia Widuto i Mateusz Gancarczyk) zaprezentowała krótki recital znanych utworów muzycznych w nowym aranżacjach. Goście obejrzeli także zabawną sondę, w której najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu wyjaśniali, kim według nich jest lekarz i pielęgniarka. Przedszkolaki odpowiadały także na pytanie, po co chodzi się do lekarza. Był też czas na wspomnienia dawnych czasów i dotychczasowych osiągnięć SP ZOZ-u.

- Społecznego znaczenia i wartości pracy służby zdrowia nie da się w żaden sposób przecenić - powiedział na koniec Zbigniew Okarmus, dyrektor wydziału zdrowia świdnickiego starostwa. - Ratowanie życia drugiemu człowiekowi jest honorem i zobowiązaniem, a ludzie, którzy podejmują się tej misji, zasługują na najwyższe uznanie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 9-04-2011 10:29
starostwa spotkal sie z pracownikami ktorzy za jakis czas przez tego samego pana moze straca prace w wyniku prywatyzacji
~byly pacjent 9-04-2011 14:19
pelne uznanie dla pracy tych ludzi ! szczere slowa uznania
~:P 9-04-2011 15:28
ciekawe czy jakies prezenty dostali od worsy !? moze obligacje powiatu :P
~ 9-04-2011 18:21
oj długo będą leczyć kaca po tej imprezie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group