Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pracownik socjalny – to nie tylko zawód, ale także misja

Środa, 23 listopada 2016, 15:04
Autor: red
Żarów: Pracownik socjalny – to nie tylko zawód, ale także misja
Fot. UM Żarów
Cierpliwi i profesjonalni. Rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków i mimo że niekiedy ich praca nie jest łatwa, zawsze są otwarci i życzliwi. Swoją postawą udowadniają, że pomoc społeczna to nie tylko wypełnianie zapisów ustawowych, ale także osobiste zaangażowanie, okazywanie zrozumienia i serca.

Pracownicy z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w poniedziałek, 21 listopada uczcili Dzień Pracownika Socjalnego. Nie zabrakło życzeń, gratulacji i serdecznych podziękowań.
- Warto abyśmy pamiętali, jaki jest cel pomocy - jest nim drugi człowiek i pochylenie się nad jego problemem. Państwo wiedzą to doskonale, że w niesieniu pomocy należy być szczególnie wrażliwym, uwzględniać ludzką godność, znajdując wyjście z trudnej nieraz sytuacji. Codziennie udowadniacie, że macie w sobie tę wrażliwość, potraficie mierzyć się z problemami i jesteście skuteczni - podkreślał burmistrz Leszek Michalak.

Z okazji swojego święta żarowscy pracownicy socjalni wręczyli podziękowania również tym, którzy na co dzień wspierają działalność Ośrodka Pomocy Społecznej. Ciepłe słowa i upominki powędrowały do wolontariuszy, pracowników świetlic środowiskowych, kuratorów zawodowych, artystów i tych wszystkich, którzy skupiają swoją uwagę na niesieniu pomocy innym.
- To bardzo przyjemny moment, kiedy człowiek jest doceniony i jego praca zauważona, ale także mobilizujący do dalszej pracy. Ta praca uczy nas pokory i cierpliwości i wciąż daje dużo satysfakcji oraz zadowolenia - dziękowała podczas uroczystości Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Życzenia i gratulacje na ręce żarowskich pracowników socjalnych składali także radni Rady Miejskiej, dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych oraz jednostek organizacyjnych, przedstawiciele seniorów i funkcjonariusze policji. Specjalne podziękowanie wręczyli także emeryci ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Decyzją zarządu związku kierownik Anita Denes-Ziemkiewicz otrzymała certyfikat "Przyjaciela Seniorów". Kwiaty i życzenia otrzymała również Lucyna Skorupska, prezes Spółdzielni Socjalnej "1,2,3". Żarowska Spółdzielnia świętowała jubileusz 6-lecia swojego funkcjonowania. Choć, jak mówią jej założyciele, "rodziła się" w wielkich bólach, dziś jest organizacją, która zatrudnia bezrobotnych mieszkańców gminy Żarów i odnosi na tym polu znaczące sukcesy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group