Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1190
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pracują na Księżnej Jadwigi

Wtorek, 24 października 2023, 17:53
Autor: red
Żarów: Pracują na Księżnej Jadwigi
Fot. UM Żarów
Rozpoczęły się prace przy remoncie drogi na ul. Księżnej Jadwigi w Żarowie. Jest to już kolejna droga, która doczeka się przebudowy na terenie miasta.

Przypomnijmy, że w ramach tego zadania wyremontowane zostaną nawierzchnie przy ul. Cembrowskiego, Stumetrówki, Księżnej Jadwigi oraz H. Brodatego i H. Pobożnego. Inwestycje będą realizowane etapami. W pierwszym etapie prace były przeprowadzone przy ul. Cembrowskiego oraz Stumetrówki w Żarowie i będą dalej kontynuowane. W tej chwili inwestycje drogowe realizowane są przy ul. Księżnej Jadwigi.

- Udało nam się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Programu „Polski Ład” i jest to już kolejne dofinansowanie na drogi realizowane na terenie gminy Żarów. W ramach inwestycji, która wyniesie 5.090.000 złotych, a dofinansowanie 3.800.000 złotych wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej, kanalizacja deszczowa, a także oświetlenie energooszczędne w technologii LED. Dodatkowo na ul. Księżnej Jadwigi wykonana zostanie ścieżka rowerowa oraz chodniki – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Łączny koszt budowy nowych dróg przy ul. Ks. Jadwigi, Cembrowskiego i Stumetrówki wyniesie 5.090.000 zł. Na przebudowę dróg gminnych gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 3.800.000 złotych w ramach pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group