Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Pracują nad wizją rozwoju swoich sołectw

Poniedziałek, 10 października 2016, 11:25
Autor: red
Marcinowice: Pracują nad wizją rozwoju swoich sołectw
Fot. UG Marcinowice
We wrześniu wystartowały prace nad Sołeckimi Strategiami Rozwoju Wsi w gminie Marcinowice.

Pierwszymi miejscowościami, które przystąpiły do przygotowywania dokumentu były Tworzyjanów, Strzelce, Szczepanów, Gola Świdnicka i Śmiałowice. Opracowanie strategii rozpoczęło się od wizji w terenie z mieszkańcami miejscowości, którzy wskazani byli do grupy Odnowy Wsi. Następnie 16-17.09.2016 r. w Śmiałowicach odbyły się dwudniowe warsztaty i podsumowanie, które miało miejsce w Szczepanowie 29 września br.

Kolejne miejscowości, które będą opracowywać strategię to Sady, Tąpadła, Zebrzydów i Mysłaków. Na sobotę 8 października zaplanowana jest wizja w terenie, po której zostanie ustalony termin warsztatów i podsumowania.

Moderatorami Odnowy Wsi są Jolanta Beker oraz Piotr Głowacki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Gminnym koordynatorem jest Dagmara Gorlowska.

Po stworzeniu dokumentu wszystkie opracowane strategie będą zatwierdzane przez mieszkańców każdej miejscowości podczas zebrania wiejskiego, a następnie poddane pod obrady na sesji Rady Gminy Marcinowice.

Sołeckie Strategie Rozwoju Wsi mają na celu wskazanie wizji rozwoju każdej z miejscowości oraz określenie potrzeb i zadań, które mieszkańcy chcieliby zrealizować w swoich sołectwach. Będą one również umożliwiały sięganie po środki zewnętrzne m.in. dofinansowania w ramach Dolnośląskiej Odnowy Wsi, PROW 2014-2020 i inne.

Obecnie Sołeckie Strategie Rozwoju Wsi opracowuje 9 wymienionych miejscowości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group