Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Pracują z pasją

Piątek, 7 listopada 2014, 8:40
Aktualizacja: 13:42
Autor: red.
Żarów: Pracują z pasją
Fot. UM Żarów
Zintegrowani, cierpliwi i profesjonalni. Rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków i mimo że niekiedy ich praca nie jest łatwa, zawsze są otwarci i życzliwi. Pracownicy z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w czwartek, 6 listopada uczcili Dzień Pracownika Socjalnego.

Nie zabrakło życzeń, upominków i występów artystycznych. Przyszedł również czas na podsumowanie całorocznej działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. - Liczba wydanych decyzji, kwoty przyznanych świadczeń oraz inicjatywy podejmowane przez pracowników socjalnych potwierdzają tylko sens tego zawodu. Dziękuję za zaangażowanie, niecodzienne pomysły i całoroczną, solidną pracę. Taki dzień pracownika socjalnego jest potrzebny, aby była chwila refleksji nad wykonywaną pracą. Życzę Wam, aby praca sprawiała ogrom satysfakcji, by podopieczni byli uśmiechnięci, a uśmiech drugiego człowieka był najlepszą zapłatą - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Z okazji swojego święta żarowscy pracownicy socjalni wręczyli podziękowania również tym, którzy na co dzień wspierają działalność Ośrodka Pomocy Społecznej. Ciepłe słowa i upominki powędrowały do wolontariuszy, pracowników świetlic środowiskowych, kuratorów zawodowych, artystów i tych wszystkich, którzy skupiają swoją uwagę na niesieniu pomocy innym. - Nasz sukces zawodowy to pomoc drugiemu człowiekowi. Jeśli choć jedna osoba przyjdzie i powie, że dzięki nam jej się udało, to nie ma lepszej motywacji do pracy. Moim sukcesem jest też zespół pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Każdego dnia borykają się z problemami innych osób, pomagają i zawsze są otwarci na drugiego człowieka i jego potrzeby - podkreślała podczas uroczystości Anita Denes-Ziemkiewicz, kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Kwiaty i życzenia otrzymała również Lucyna Skorupska, prezes Spółdzielni Socjalnej "1,2,3". Żarowska Spółdzielnia świętowała swoje czterolecie. Choć, jak mówią jej założyciele, "rodziła się" w wielkich bólach, dziś jest organizacją, która zatrudnia bezrobotnych mieszkańców gminy Żarów i odnosi na tym polu znaczące sukcesy.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group