Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1516
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Pracy nie brakuje

Sobota, 5 listopada 2022, 13:04
Autor: red
Świdnica: Pracy nie brakuje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 28 października do 3 listopada 2022 roku.

28.10.2022r. godz.8.16 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kobiety leżącej w Zaułku Kupieckim. Na miejsce skierowano patrol straży, który zastał tam bezdomną kobietę, która oświadczyła, że bardzo źle się czuje i ma silne bóle brzucha. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Ostatecznie kobieta został przewieziona do szpitala „Latawiec” w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.

30.10.2021r. godz.17.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny siedzącego na ławce na Placu Świętej Małgorzaty. Gdy osoba ta wstała z tylnej kieszeni wypadł telefon. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który zabezpieczył telefon i dzięki wskazówką operatora monitoringu zlokalizował jego właściciela, któremu zwrócono zgubę.

31.10.2021r. godz.20.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kierowcy pojazdu ciężarowego, który na skrzyżowaniu ulicy Kościelnej i 1 Maja wykonując manewry uszkodził słupek z łańcuchami oddzielający chodnik od jezdni a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Nie uniknie jednak odpowiedzialności za tą kolizję. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające, sporządzono stosowną dokumentację i zabezpieczono materiał z monitoringu.

02.11.2022r. godz.10.20 - dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące bardzo dużego wycieku wody na ulicy Ofiar Oświęcimskich. Dyżurny szybko ustalił, że nie jest to awaria lecz celowe płukanie sieci wodociągowej. Przypominamy, że wszelkie awarie wodociągowe należy zgłaszać bezpośrednio do pogotowia wodociągowego pod numer alarmowy 994.

03.11.2022r. godz.11.55 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne na schodach prowadzących do przejścia podziemnego na terenie dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Mężczyzna tłumaczył się, że nie wiedział gdzie może skorzystać z toalety, gdyż pochodzi z Wałbrzycha i w Świdnicy przesiada się na inny pociąg. Następnie starannie posprzątał schody i odjechał pociągiem, na który czekał. Za popełnione wykroczenie udzielono mu pouczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group