Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prądzyńskiego do remontu

Wtorek, 3 października 2023, 7:23
Autor: red
Świdnica: Prądzyńskiego do remontu
Fot. UM Świdnica
Na wniosek radnych klubu Nowej Lewicy na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wprowadzono zmiany w budżecie, zwiększając wydatki o kwotę 620 000 zł z przeznaczeniem na zadanie inwestycyjne pn. „Przebudowa nawierzchni jezdni ul. Ignacego Prądzyńskiego w Świdnicy”. Prace wykonane zostaną na odcinku od pętli autobusowej do ul. Jarosława Dąbrowskiego.

- Wniosek jest efektem trafiających do nas próśb mieszkańców tej części Osiedla Młodych. Postulat był jak najbardziej słuszny, gdyż ta część ulicy Prądzyńskiego, która zostanie wyremontowana, jest mocno zdegradowana – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a zarazem szef klubu Nowej Lewicy, Rafał Fasuga.

Na długości około 300 metrów bieżących usunięta zostanie warstwa ścieralna jezdni i ułożona nowa, asfaltowa, a także odtworzone zostanie oznakowanie poziome. Wyłonienie wykonawcy powinno nastąpić w tym roku, a jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to prace remontowe wykonane zostaną na przełomie 2023 i 2024 roku.

- W przypadku szczególnie zniszczonych ulic zamiast nieefektywnych już remontów cząstkowych wymieniać będziemy całość nawierzchni, poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo użytkowników dróg. Ale oczywiście jest to możliwe gdy dysponujemy środkami na ten cel. W przeszłości w ten właśnie sposób wyremontowano ulice Korczaka, Lelewela czy Różaną – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Środki na inwestycje pochodzą z odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację przebudowy basenu letniego. W konsekwencji na rachunek budżetu miasta wpłynęła kwota wyższa niż pierwotnie planowano.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group