Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Prawdziwe centrum

Poniedziałek, 22 czerwca 2020, 11:03
Aktualizacja: 13:04
Autor: red
Jaroszów: Prawdziwe centrum
Fot. UM Strzegom
Mamy świetną wiadomość dla jaroszowian. Już niedługo rozpocznie się przebudowa przestrzeni publicznej w centrum Jaroszowa w celu nadania nowych funkcji społecznych, kulturalnych i rekreacyjnych.

Wykonawcą prac będzie firma Granit Dariusz Pylak Sp. z o. o. ze Strzegomia. Koszt robót wyniesie ponad 827 tys. zł! Termin wykonania - listopad br. Jest to kluczowy projekt rewitalizacyjny we wsi.

Centrum mieści się w pobliżu kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, przy drodze krajowej nr 5. W bliskiej odległości jest sklep spożywczy i wiata przystankowa, a także szkoła, przedszkole i ośrodek zdrowia.
- Jaroszowianie traktują to miejsce jak Rynek, najważniejsze miejsce w naszym sołectwie - podkreśla radna Krystyna Lewicka. - Ogromnie się cieszymy z faktu, że już wkrótce będzie to centrum z prawdziwego zdarzenia. Bardzo długo już czekamy na tę inwestycję. Ja osobiście od wielu już lat zabiegałam o tę przebudowę. Z krajobrazu znikną w końcu kałuże i błoto, które pojawiają się tam praktycznie po każdej większej ulewie oraz wszelkie nierówności. Zmodernizowane centrum wpłynie z pewnością na wizerunek naszej wsi. Wspaniale też będzie się uzupełniać z naszym coraz piękniejszym kościołem - dodaje radna.

Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.: rozbiórkę istniejących nawierzchni i krawężników, wykonanie kanalizacji deszczowej, wykonanie chodników z płyt granitowych, wykonanie oświetlenia ulicznego, regulację wysokościową wraz z wymianą wszystkich urządzeń wod-kan, montaż elementów małej architektury (tablica informacyjna, tablica ogłoszeń, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, donice, stojak na rowery), wykonanie oznakowania pionowego, humusowanie wraz z założeniem trawników i przeniesienie istniejącego pomnika na teren parafii (przy kościele). Ponadto zostanie przebudowana droga w pobliżu kościoła - powstaną tam nowe miejsca parkingowe.

W ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom 2015-2025 w Jaroszowie było realizowanych wiele inwestycji podnoszących jakość życia mieszkańców. Wystarczy wspomnieć budowę Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów (świetlica wiejska, strażnica ochotniczej straży pożarnej oraz Klub Seniora), przebudowę budynku socjalnego na terenie jaroszowskich Hoteli, termomodernizację przedszkola, czy też otwartą strefę aktywności wraz z siłownią zewnętrzną.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group