Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prawie 3 miliony złotych dotacji na mieszkania wspomagane w Świdnicy

Piątek, 24 sierpnia 2018, 17:15
Autor: red
Świdnica: Prawie 3 miliony złotych dotacji na mieszkania wspomagane w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Świdnica otrzymała najwyższą dotację na Dolnym Śląsku w konkursie na organizację usług opiekuńczych dla osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych i starszych wychodzących z bezdomności i innych kryzysów.

Kwota unijnego dofinansowania to 2 828 944 zł, przy całkowitej wartości projektu - 2 980 844 zł. Wnioskodawcą była Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej, a partnerem Gmina Miasto Świdnica.
- Serdecznie dziękuję pracownikom ośrodka pomocy społecznej i fundacji, którzy od wielu miesięcy pracowali nad tym wszechstronnym i skomplikowanym projektem. Jestem dumna ze współpracy naszych instytucji z różnymi organizacjami pozarządowymi, co jak widać skutkuje kolejnym już wspólnym projektem społecznym finansowanym ze środków europejskich. Konkretne, wymierne korzyści z tego przedsięwzięcia to wsparcie w codziennym funkcjonowaniu dla dużej grupy świdniczan w perspektywie kilku lat - mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Przyznane środki przeznaczone zostaną na funkcjonowanie mieszkań wspomaganych i treningowych, które powstają w remontowanym budynku przy ul. 1 Maja. Dwadzieścia mieszkań doposażonych zostanie m.in. w meble, specjalistyczne łóżka, sprzęt RTV i AGD. Sfinansowane zostaną także usługi opiekuńcze i zajęcia edukacyjne dla przebywających tam osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych i starszych.

Celem głównym projektu jest zwiększenie w okresie od kwietnia 2019 roku do marca 2022 roku samodzielności 90 osób, kwalifikujących się do wsparcia w procesie integracji społecznej, a tym samym wzrost potencjału umożliwiającego samodzielne utrzymanie, autonomiczne funkcjonowanie oraz łączenie życia osobistego i zawodowego.
- Program pn. „Świdnickie Jaskółki” będzie ważnym, społecznym dopełnieniem projektu infrastrukturalnego, który jest fazie realizacji, a dotyczy budynku przy ul. 1 Maja 23. Wyremontowany obiekt będzie służył najbardziej potrzebującym mieszkańcom, którzy zostaną zakwalifikowani do udziału przez wielu specjalistów. Ta rekordowa dotacja ze środków Unii Europejskiej to już druga w ramach kompleksowego podejścia miasta do osób szczególnie potrzebujących. Tak wysokie dofinansowanie na cele społeczne, to osiągnięcie naszego miasta, które przełoży się na poprawę życia wielu osób wymagających specjalistycznego wsparcia - mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group