Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 785
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prawie dwa miliony dla powiatu

Czwartek, 21 lipca 2011, 9:26
Aktualizacja: 10:59
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: Prawie dwa miliony dla powiatu
Fot. użyczone
Wczoraj z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera, sekretarza stanu przy MSWiA Tomasza Siemoniaka oraz wojewody dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy przedstawiciele dolnośląskich gmin i powiatów otrzymali promesy na łączną sumę 85 mln 649 tys. zł.

Wśród beneficjentów rządowych środków na remont bądź odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych nie zabrakło powiatu świdnickiego. Promesę w wysokości 1 mln 384 tys. zł uroczyście odebrali członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula oraz dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński.
Przyznane środki stanowią drugą transzę pomocy rządowej przyznanej w tym roku dolnośląskim samorządom. Beneficjentami pomocy było w sumie 65 jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu. Największe wsparcie uzyskał powiat kłodzki, który może liczyć na prawie 11,5 mln złotych. Z powiatu świdnickiego środki otrzymały jeszcze dwie gminy: Świdnica i Marcinowice.

- Nasz powiat został przez ministra pochwalony za już wykonane prace naprawcze, szybkie ogłoszenie przetargów i wzorowe rozliczenie przyznanych w ramach pierwszej transzy środków – mówi Sabina Cebula z Zarządu Powiatu.

Jak już informowaliśmy przyznane powiatowi środki stanowią zwrot za już wykonane prace na trasie Wirki-Kątki oraz na przebudowę trasy Mysłaków – Wiry. W tym roku rozpocznie się I etap remontu tej drogi o długości 1,7 km od granicy z powiatem dzierżoniowskim do miejscowości Wiry.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group