Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prawo i Sprawiedliwość wybrało nowe władze w okręgu wałbrzyskim

Wiadomości: Świdnica
Środa, 25 kwietnia 2012, 15:01
Aktualizacja: 17:55
Autor: red
Fot. użyczone
Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Okręgowego PiS zostały wybrane nowe władze partii w regionie. Oprócz Anny Zalewskiej, która wcześniej, podczas marcowego zjazdu działaczy Prawa i Sprawiedliwości, została Prezesem Okręgu, członkowie zarządu zdecydowali się wybrać 2 wiceprezesów, sekretarza, skarbnika a także pozostałych
4 członków prezydium partii.

Wiceprezesami Prawa i Sprawiedliwości zostali wybrani Piotr Sosiński, radny sejmiku dolnośląskiego z Wałbrzycha oraz Jacek Tyniec z Kłodzka. Sekretarzem partii w regionie został Łukasz Apołenis ze Świebodzic, członek Rady Politycznej PiS, a skarbnikiem Robert Garstecki, radny ze Świdnicy. Ponadto w skład Prezydium Zarządu Okręgowego weszli Zuzanna Bielawska, burmistrz Piławy Górnej, Irena Skibniewska-Kozak, radna powiatowa
z Bielawy, Danuta Woźniak-Łągiewka z Ząbkowic Śląskich, a także radny powiatu kłodzkiego, Jerzy Dec z Nowej Rudy. Wszystkie wymienione osoby uzyskały akceptację Komitetu Politycznego PiS.

Regionalne nowo wybrane władze Prawa i Sprawiedliwości zapraszają do licznego przybycia na świdnicki marsz w obronie wolności słowa i Telewizji Trwam. Rozpocznie się on już w najbliższą sobotę, 28 kwietnia o 13.30 uroczystą Mszą św. odprawioną przez Biskupa Świdnickiego, Ignacego Deca. PiS zwracają się do wszystkich z prośbą,
by zabierali ze sobą flagi i transparenty.

W imieniu Prawa i Sprawiedliwości zachęcamy wszystkich tych, którzy nie zgadzają się z postępowaniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, aby wzięli liczny udział w świdnickim marszu obrony wolności słowa i mediów. Wiele przesłanek wskazuje, że decyzja o odmowie przyznania koncesji TV Trwam na cyfrowym multiplecie jest podyktowana tanimi pobudkami politycznymi. Nie możemy na to przyzwalać. Musimy zamanifestować nasz sprzeciw wobec takich praktyk- tłumaczy Anna Zalewska.

W wielu miejscowościach naszego regionu Rady Miejskie przyjęły negatywne stanowiska w sprawie decyzji KRRiT wobec Telewizji Trwam. Działo się to ponad podziałami ideowymi. To jest już problem ogólnospołeczny. Polacy nie zgadzają się z próbą kneblowania niewygodnych mediów. W sobotę Świdnica będzie w centrum Dolnego Śląska. Nie może Państwa tutaj zabraknąć- dodaje posłanka.

Starostwo Powiatowe w Świdnicy wydało zgodę na organizację „Marszu w obronie wolności słowa i TV Trwam”.Po mszy w katedrze o godzinie 13.30 marsz wyruszy w stronę centrum.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 25-04-2012 15:24
Popieram. W sobotę widzimy się na marszu w obronie TV Trwam.
~świebodziczanin 25-04-2012 19:01
Robić niema komu ale marsze w obronie TV Trwam każdy z PIS by robił...
~Kto jest organizatorem? 25-04-2012 20:48
Kto jest organizatorem marszu? Tradycyjnie zawłaszcza sobie PiS akcje których nie jest organizatorem ? Jak zaprasza PiS to dziekuję i nie idę !
~ 25-04-2012 21:19
Super sprawa!!! Do zobaczenia na marszu
~ 26-04-2012 8:16
I to mi się podoba. Przyjdę z całą rodzinką.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group