Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Prekursorzy spotkań seniorów

Wtorek, 28 stycznia 2014, 7:45
Autor: red.
Gmina Świdnica: Prekursorzy spotkań seniorów
Fot. UG Świdnica
Od 14 lat sołtysi dwóch sołectw: Lutomi Górnej i Lutomi Dolnej organizują noworoczne spotkania seniorów. – Jesteście prekursorami spotkań seniorów w naszej gminie. To od Was wszystko się zaczęło – mówiła podczas uroczystości wójt gminy Teresa Mazurek.

Spotkania świąteczno-noworoczne organizowane przez sołectwa, w pierwszych tygodniach stycznia każdego roku, na stałe wpisały się w kalendarz gminnych uroczystości. Zawsze gromadzą licznie przybyłych mieszkańców wsi i zyskują nową oprawę choreograficzną.

Również i w tym roku na zaproszenie gospodarzy licznie odpowiedzieli seniorzy z Lutomi Górnej, Lutomi Dolnej, Lutomi Małej, Stachowic i Stachowiczek.

O tym, że Lutomia słynie z długowieczności, można przekonać się każdego roku, uczestnicząc właśnie w noworocznym spotkaniu seniorów, które nieprzerwanie od 14 lat organizują włodarze dwóch sołectw, przy wsparciu radnych i okolicznych sponsorów.

- Cieszę się, że po raz kolejny mogę uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu, Tak naprawdę to Wy jesteście prekursorami spotkań seniorów w naszej gminie. Patrząc jak licznie przybyliście do świetlicy w Lutomi, mogę się tylko cieszyć i życzyć dużo zdrowia, tak abyśmy mogli za rok znowu się tutaj spotkać. Napawa mnie optymizmem fakt, że idea organizacji wspólnych spotkań seniorów i mieszkańców wsi, któ­ra przyświecała nam kilkanaście lat temu jest już doskonale re­alizowana przez wiele sołectw naszej gminy, a w szczególności przez Was samych, czego dajecie dowód każdego roku – mówiła wójt Teresa Mazurek.

Występ kolędników w wykonaniu uczniów z Gimanzjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej był jedną z wielu niespodzianek, które przygotowali organizatorzy. To już tradycja, że przedstawiciele obu rad sołeckich na ręce seniorów, którzy ukończyli ponad 80 lat wręczają słodkie upominki. Również i w tym roku ich nie zabrakło. Organizatorzy z dumą podkreślali, że z każdym rokiem w Lutomi przybywa Seniorów, którzy pomimo jesieni życia potrafią aktywnie spędzać czas i licznie uczestniczą w noworocznych spotkaniach.

Noworoczne spotkanie seniorów było okazją do wspomnień, wymiany doświadczeń, ale i zabawy, która trwała do późnych godzin wieczornych.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group