Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1069
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Prelekcja historyczna

Środa, 23 września 2020, 11:12
Autor: red
Żarów: Prelekcja historyczna
Fot. organizatorzy
Zapraszamy na XVII Żarowską Prelekcję Historyczną.

Żarowska Izba Historyczna oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie serdecznie zapraszają na XVII Żarowską Prelekcję Historyczną, która odbędzie się w dniu 2 października 2020 roku o godz. 18:00 w siedzibie Żarowskiej Izby Historycznej przy ul. Dworcowej 3 w Żarowie.

Uwaga! W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi udział w wydarzeniu będzie możliwy jedynie dla posiadaczy specjalnych zaproszeń, które można odebrać na portierni Basenu Miejskiego od dnia 22 września 2020 r. Ilość miejsc ograniczona! Uczestnicy prelekcji zobowiązani są do zakrycia ust oraz nosa przy pomocy maseczki! Wszyscy pozostali będą mogli obejrzeć relację z prelekcji na żywo w internecie na Youtube Kronika Filmowa Gminy Żarów.

Wydarzenia z czasów II wojny światowej w Żarowie oraz jego najbliższej okolicy przybliżą podczas XVII Żarowskiej Prelekcji Historycznej: archeolog i historyk Bogdan Mucha (specjalista d/s zbiorów muzealnych, autor książki „Wojenne Tajemnice Ziemi Żarowskiej”) oraz archeolog Marcin Diakowski (właściciel firmy „Archeoreplica”, wydawca książki).

Czy w 1945 roku faktycznie amerykańskie czołgi generała George'a Pattona znalazły się na Dolnym Śląsku. O tym opowiedzą podczas XVII Żarowskiej Prelekcji Historycznej – Piotr Kucznir (dziennikarz, pisarz, autor m.in. książki „Tajny Zamek Czocha”, przewodnik, współtwórca programów telewizyjnych na temat historii, sekretów, zagadek i skarbów Zamku Czocha) oraz Agnieszka Łabuz (sekretarz Łużyckiego Towarzystwa Historycznego Zamku Czocha, badaczka i odkrywca tajemnic historycznych Górnych Łużyc i zamku Czocha).

Więcej informacji: http://www.izba.centrum.zarow.pl/artykuly/1274-xvii-zarowska-prelekcja-historyczna

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group