Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 738
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Prelekcja historyczna

Czwartek, 2 marca 2023, 15:22
Autor: red
Żarów: Prelekcja historyczna
Fot. organizatorzy
Żarowska Izba Historyczna oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie serdecznie zapraszają na XXII Żarowską Prelekcję Historyczną, która odbędzie się w dniu 3 marca 2023 r., o godz. 18:00 w siedzibie Izby przy ul. Dworcowej 3 (wstęp wolny).

W programie są dwie prezentacje:
Z tematem "O pozytywnych aspektach poszukiwania zabytków z perspektywy archeologa", wystąpi Radosław Kuźbik - prezes Dolnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich. SNAP jest organizacją społeczną, zrzeszającą specjalistów z zakresu archeologii oraz dyscyplin z nią współpracujących, działających w dziedzinie tej nauki, ochrony i konserwacji zabytków archeologicznych oraz muzealnictwa. Działania Stowarzyszenia m.in. poprzez upowszechnianie wiedzy o archeologii w społeczeństwie za pośrednictwem działalności wydawniczej, popularyzatorskiej i naukowej, współpracę z organizacjami i instytucjami zajmującymi się ochroną zabytków.

Z kolei Żarowskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne "AUREUS", podsumuje rezultaty prac eksploracyjnych prowadzonych na obszarze Ziemi Żarowskiej w 2022 roku oraz zaprezentuje najciekawsze znaleziska. Wspomniane prace, objęły dwa obręby na obszarze Gminy Żarów o łącznej powierzchni 113,9 ha. W ich trakcie odnalezionych zostało łącznie 2105 przedmiotów zabytkowych datowanych od tzw. Okresu Wędrówek Ludów (IV-VI w. n.e.) po II wojnę światową. Wśród nich znalazło się m.in. 395 sztuk monet, 368 guzików oraz ponad 500 różnego rodzaju innych przedmiotów zabytkowych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group