Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 802
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Prelekcje historyczne

Poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 17:07
Autor: red
Żarów: Prelekcje historyczne
Fot. organizatorzy
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Żarowska Izba Historyczna serdecznie zapraszają na XX Żarowską Prelekcję Historyczną, która odbędzie się w dniu 29 kwietnia 2022 r., o godz. 18:30 w siedzibie Izby przy ul. Dworcowej 3 (wstęp wolny).

W programie spotkania są dwie prezentacje:

Z tematem prelekcji: "Historia ma twarz zwykłych ludzi", wystąpi Łukasz Kazek – znany dziennikarz i popularyzator historii, autor książek o tematyce historycznej, współautor programów telewizyjnych, youtuber. W latach 2005–2014 publikował w magazynie "Wiedza i Życie – Inne Oblicza Historii". Pomysłodawca i inicjator Archiwum Historii Mówionej Ziemi Wałbrzyskiej. Był także przewodnikiem, oprowadzał m.in. po sztolniach kompleksu Riese, Zamku Grodno i Pałacu Jedlinka. Łukasz Kazek od lat odszukuje depozyty ukryte przez dawnych mieszkańców Gór Sowich i odszukuje ich właścicieli. W maju 2020 roku wspólnie z Mateuszem Kudłą utworzył kanał YouTube pt. "History Hiking", na którym prezentuje materiały o tematyce historycznej oraz urban exploration. Kanał w ciągu czterech miesięcy istnienia zdobył 90 tys. subskrybentów osiągając średnią oglądalność odcinka na poziomie ponad 220 tys. wyświetleń.

Z kolei temat prelekcji: "Budowle sakralne i ich tajemnice", zreferuje Bogdan Mucha – archeolog i historyk, specjalista d/s zbiorów muzealnych w GCKiS Żarów oraz od 2010 roku opiekun Żarowskiej Izby Historycznej. Autor kilkuset artykułów o tematyce historycznej oraz książek "Ziemia Żarowska. Od prehistorii do współczesności", "Tajemnice Ziemi Żarowskiej" oraz "Wojenne Tajemnice Ziemi Żarowskiej". Przewodnik podczas licznych wycieczek turystycznych po okolicach Żarowa i inicjator akcji poszukiwawczych. Od 2021 roku narrator i przewodnik w realizowanym przez GCKiS serialu "Z otchłani wieków". Od 2022 roku prezes Żarowskiego Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego "Aureus". Podczas XX Żarowskiej Prelekcji Historycznej opowie o najciekawszych budowlach sakralnych na Ziemi Żarowskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group