Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Prezentacja iluminacji Zamku Książ

Wtorek, 20 stycznia 2015, 12:07
Aktualizacja: 15:00
Autor: Katarzyna Szwarc Walbrzyszek.com
Region: Prezentacja iluminacji Zamku Książ
Fot. Katarzyna Szwarc
W poniedziałkowy wieczór na terenie Zamku Książ miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Historyczna i architektoniczna perła Dolnego Śląska doczekała się iluminacji z prawdziwego zdarzenia, a licznie zgromadzeni Wałbrzyszanie mogli ją ujrzeć w zupełnie nowym świetle.

Podświetleniu uległa cała południowa i wschodnia elewacja zabytku, które uważane są za najbardziej reprezentatywne. Nie zapomniano również o tarasach wewnątrz zamku. Oświetlone zostały też wszystkie rzeźby na dziedzińcu Książa. Wszyscy chętni mogli tego wieczoru za darmo obejść część zamku i zobaczyć oświetleniowe nowości na własne oczy.

Iluminacją całego Zamku zajęła się firma Tauron. Zamieszczono blisko 100 sztuk lamp LED, które wraz ze sprzętem najwyższej klasy oraz unikalnym systemem oświetleniowym firmy Philips, pozwolą na znikomy wręcz pobór prądu (porównywany do niecałych 4kW).

Celem nowego oświetlenia obiektu było ukazanie na nowo i szczegółowo proporcji bryły oraz wyeksponowanie konkretnych detali architektonicznych. Podobne systemy wykorzystano już do iluminacji takich atrakcji turystycznych jak latarni morskich w Świnoujściu i Niechorzu, Pałacu w Wilanowie, czy Zamku w Malborku.

Zamek Książ będzie podświetlany codziennie od zmroku (ok. godz. 18:00) do godz. 22:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group