Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1037
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent Beata Moskal–Słaniewska i miasto Świdnica „Perłami samorządu”

Wtorek, 30 maja 2017, 13:30
Autor: red
Świdnica: Prezydent Beata Moskal–Słaniewska i miasto Świdnica „Perłami samorządu”
Fot. UM Świdnica
Podwójne zwycięstwo w ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” – Świdnica najlepszym miastem w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców i prezydent, Beata Moskal–Słaniewska najlepszym włodarzem. Wyniki ogłoszono wczoraj podczas gali finałowej w Muzeum Emigracji w Gdyni.

„Perły Samorządu”, to bezpłatny ranking doceniający te samorządy, które w największym stopniu realizują misję publiczną. Ocenie podlegają kwestie takie jak: sprawność strategiczna i operacyjna, wykorzystywanie potencjału społecznego oraz kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. W ramach plebiscytu uhonorowani są również najlepsi włodarze gmin. W ich ocenie brane są pod uwagę takie kryteria jak: strategiczna wizja rozwoju gminy, sposób zarządzania urzędem, aktywna współpraca ze społecznością lokalną i największe sukcesy w minionym roku. Organizatorem rankingu jest Dziennik Gazeta Prawna i Deloitte Consulting S.A.

- Nagroda ta, to wielkie wyróżnienie i zobowiązanie. Prawdą jest to, co powiedział pan redaktor – to, co robimy na co dzień nie jest pracą, to jest misja w której nie liczymy godzin, nie patrzymy czy jest to dzień powszedni, sobota czy niedziela. Pracujemy tak, jak kiedyś powiedziano 24 na 24 i 7 na 7. I chyba tylko wtedy można liczyć na sukces. Recepta na to wszystko jest prosta, nie oderwać się od ziemi i mieszkańców. Większość z nas nagrodzonych stosuje tę receptę na co dzień, bo jeśli się oderwiemy, to zginiemy – mówiła podczas gali prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Wszystkie gminy w Polsce, niezależnie od ich wielkości, zamożności czy położenia geograficznego realizują te same, wyznaczone przez prawo, zadania i obowiązki względem społeczności lokalnych. Jak podają organizatorzy rankingu, miano „Perły Samorządu” otrzymują te, które wyróżniają się w sposób szczególny poprzez realizację tych zadań na poziomie wyższym, bardziej zaawansowanym i kompleksowym niż pozostali. W edycji „Perły Samorządu 2017” oceniający przyjrzeli się jakości realizacji obowiązków gmin.

Dobry włodarz, zasługujący na miano „Perły Samorządu”, musi stawić czoła wielu oczekiwaniom członków społeczności lokalnej oraz pełnić wiele różnych ról istotnych dla rozwoju gminy. W tegorocznym rankingu oceniano osiągnięcia włodarzy skupione wokół czterech różnych obszarów jego aktywności: włodarza jako menedżera,
koordynatora, wizjonera i reprezentanta.

- To kolejna pierwsza nagroda - niezwykle osobista, bo w kategorii "Włodarz miasta do 100 tysięcy mieszkańców". Dziękuję moim wspaniałym współpracownikom. A nade wszystko świdniczanom - bez Was nie znalazłabym się na tej scenie. Nagroda ta udowadnia, że zmierzamy w dobrym kierunku. Mogę tylko obiecać, że nie spoczniemy na laurach – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska, odbierając nagrodę.

Na podium, tuż za Świdnicą uplasowały się Legionowo i Nowy Sącz, a w kategorii najlepszych włodarzy drugie i trzecie miejsce zajęli Piotr Roman, prezydent Bolesławca oraz Ryszard Nowak, prezydent Nowego Sącza.

W kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców zwyciężył Poznań oraz prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. Spośród gmin miejsko-wiejskich uhonorowano Aleksandrów Łódzki i jego burmistrza Jacka Lipińskiego. Laureatem w kategorii gmin wiejskich jest Strawczyn i Krzysztof Harmaciński – Wójt Gminy Iława.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group