Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1096
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Prezydent Komorowski z rzecznikiem odwiedzili świdnickich harcerzy

Poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 15:38
Aktualizacja: 15:41
Autor: red.
Kraków: Prezydent Komorowski z rzecznikiem odwiedzili świdnickich harcerzy
Fot. Biuro Rzecznika Praw Dziecka
X Świdnicka Drużyna Harcerska Mrówkojady prowadzona przez harcmistrza Andrzeja Góralskiego uczestniczy w obchodach stulecia harcerstwa w Polsce w Krakowie. Podczas Jubileuszowego Zlotu świdniczanie spotkali się z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim i Rzecznikiem Praw Dziecka – również świdniczaninem – Markiem Michalakiem.

Świętuje aż 8 tys. osób! Zlot otworzył premier Donald Tusk, który stwierdził, że być polskim harcerzem to powód do dumy. We wczorajszej mszy przed katedrą wawelską uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski z małżonką Anną, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, prezes NBP Marek Belka, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Jan Orgelbrand oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Mirosław Sielatycki. Goście odwiedzili krakowskie Błonia, gdzie spotkali się z uczestnikami Jubileuszowego Zlotu ZHP. Rzecznik Praw Dziecka złożył wizytę w obozowiskach – mazowieckim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, podkarpackim i dolnośląskim. W tym ostatnim odwiedził świdnickie Mrówkojady.

- To dla was szczególnie dzisiaj tutaj jestem – powiedział harcerzom ze Świdnicy Marek Michalak. - Jest taki zwyczaj, że przedstawiciele władz lokalnych i centralnych, kierownicy urzędów różnego szczebla odwiedzają tutaj swoje rodzime drużyny. Ja harcerzem nigdy nie byłem, jednak harcerstwo popieram bardzo, a ze Świdnicą identyfikuję się zawsze i wszędzie. Dziękuję, że tak godnie i pięknie reprezentujecie na tym zlocie nasze miasto. Jestem z was dumny i za waszym pośrednictwem pozdrawiam wszystkich przyjaciół ze świdnickiego hufca z druhem komendantem Piotrem Pamułą na czele.

Na osobistą prośbę Rzecznika Praw Dziecka ze świdnickimi harcerzami spotkał się prezydent Bronisław Komorowski z małżonką.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group