Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent Lech Kaczyński upamiętniony w Świdnicy

Sobota, 10 lipca 2010, 14:39
Aktualizacja: 14:42
Autor: KO
Świdnica: Prezydent Lech Kaczyński upamiętniony w Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Od wczoraj skwer Lecha Kaczyńskiego jest już odpowiednio oznakowany. Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości zostawili kilka róż w żywopłocie na cześć tragicznie zmarłego prezydenta RP.

Miejsce poświęcone prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu znajduje się u zbiegu ulic Muzealnej, Żeromskiego i Zamkowej. Kilka dni po katastrofie smoleńskiej radni miejscy z PiS złożyli projekt uchwały nadającej nazwę temu skwerowi. W uzasadnieniu podjętej jeszcze w kwietniu uchwały napisano, że „nadanie nazwy stanowić będzie symboliczne upamiętnienie tragicznych okoliczności śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką Marią oraz 94 innymi osobami elity politycznej Polski i członkami załogi samolotu”.

Nadanie nazwy dotąd bezimiennemu fragmentowi miasta nie wiąże się z kosztami dla mieszkańców, gdyż przy skwerze nie ma żadnych budynków. Na razie stoi tu rzeźba ufundowana przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, ale po jej przeniesieniu na docelowe miejsce (na ul. Łukowej), być może stanie tu pomnik przedstawiający zmarłego prezydenta Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group