Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent miasta spotkała się ze świdnickimi trojaczkami

Wtorek, 26 kwietnia 2016, 16:05
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2016, 13:19
Autor: opr.red.
Świdnica: Prezydent miasta spotkała się ze świdnickimi trojaczkami
Fot. użyczone
Laura, Klara i Jagoda przyszły na świat na początku marca w rodzinie państwa Dyrcz. We wtorek, 25 kwietnia z trojaczkami spotkała się prezydent Świdnicy, Beata Moskal–Słaniewska, która przekazała prezenty od miasta.

Dla rodziny państwa Dyrcz informacja o tym, że będą mieć trójkę dzieci była dużą niespodzianką. Jeszcze większą był fakt, że urodziły się trzy dziewczynki.

- Do samego porodu nie wiedzieliśmy jaka będzie płeć jednego z dzieci. Podczas badań USG lekarz nie był w stanie określić tego jednoznacznie. Wielkim zaskoczeniem dla nas było to, że urodziły się same dziewczynki. Ogromnie się cieszymy, że nasze dzieci są zdrowe i prawidło się rozwijają – mówił podczas spotkania Jacek Dyrcz, dumny ojciec świdnickich trojaczków.

Do spotkania z rodziną doszło w dość nietypowym miejscu, bo w świdnickiej fabryce Electrolux. Wszystko za sprawą Jacka Dyrcza, ojca trojaczków, który jest pracownikiem zakładu. Prezydent Świdnicy złożyła gratulacje rodzicom, a trojaczki otrzymały upominki oraz bardzo przydatny prezent, jakim jest pakiet szczepień.

- To ogromna radość dla rodziców a jednocześnie spory wysiłek finansowy, aby utrzymać tak liczną rodzinę. Zdajemy sobie sprawę, że zdrowie dzieci jest najważniejsze, dlatego postanowiliśmy wspomóc tę rodzinę oraz każdą kolejną w której urodzi się troje i więcej dzieci, finansując im pakiet szczepień dodatkowych, obejmujących m.in. szczepienia przeciw pneumokokom, meningokokom i rotawirusom – mówiła, Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Do życzeń oraz gratulacji dołączył się także dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux, Piotr Kuś. Zakład ufundował rodzinie sprzęt gospodarstwa domowego. Zakupiono nową pralkę, suszarkę i kuchenkę.

- Przed Jackiem i Martyną ogromne wyzwanie. Wiem coś o tym, ponieważ sam jestem ojcem trójki dzieci – ale nie trojaczków. Jestem przekonany, że wspólnie podołają temu zadaniu. Życzę więc im wytrwałości, bo szczęścia i radości mają już po trzykroć – mówił Piotr Kuś, dyrektor świdnickiej fabryki Electrolux.

Narodziny trojaczków to niecodzienne wydarzenie - ostatnio świdniczanie zostali rodzicami trojaczków 4 lata temu. Nadia, Adrian i Dorian Rawscy urodzili się w 2012 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group