Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Kraj: Prezydent na podium

Wtorek, 18 października 2022, 17:00
Autor: red
Świdnica/Kraj: Prezydent na podium
Fot. UM Świdnica
Prezydent Świdnicy ponownie na podium w rankingu najlepszych włodarzy miast.

Podczas uroczystej gali Europejskiego Kongresu Samorządowego Local Trends w Poznaniu po raz trzynasty nagrodzono najlepszych włodarzy miast. W rankingu „N 15” Beata Moskal – Słaniewska drugi rok z rzędu zajęła 3 miejsce. Ranking ten realizowany jest przez redakcję tygodnika „Newsweek” - to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast.

Laureaci zostali wyłonieni na podstawie ankiet rozesłanych do wszystkich prezydentów polskich miast. Osób piastujących tę funkcję jest w Polsce 107 – to głównie włodarze miast, które mają powyżej 50 tys. mieszkańców. W tej liczbie znajdują się również włodarze około 20 miast mniejszych, którzy historycznie nazywali się prezydentami i taki tytuł zachowali. Swoje punkty dodała też kapituła, w skład której weszli: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich, a także Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka” i Konrad Sadurski, szef działu Biznes „Newsweeka”.

- Jest to dla mnie olbrzymie zaskoczenie. Dziękuję wszystkim, którzy tak jak ja, Świdnicę mają w sercu. Moi kochani, dajecie mi siłę, wsparcie i całą górę wspaniałej energii. Moje serdeczne gratulacje dla Ryszarda Brejzy prezydenta Inowrocławia oraz Jacka Sutryka prezydenta Wrocławia. Ta nagroda to ogromna satysfakcja, ponieważ oceniają nas nasze koleżanki i koledzy pełniący funkcje prezydenta. To najbardziej obiektywna, ale zarazem wymagająca kapituła – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Ranking najlepszych prezydentów 2022:

1. Inowrocław Ryszard Brejza

2. Wrocław Jacek Sutryk

3. Świdnica Beata Moskal-Słaniewska

4. Kołobrzeg Anna Mieczkowska

5. Przemyśl Wojciech Bakun

6. Białystok Tadeusz Truskolaski

7. Ostrów Wlkp. Beata Klimek

8. Chełm Jakub Banaszek

9. Ciechanów Krzysztof Kosiński

10. Ostrowiec Św. Jarosław Górczyński

11. Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz

12. Wałbrzych Roman Szełemej

13. Ełk Tomasz Andrukiewicz

14. Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman

15. Nowy Sącz Ludomir Handzel

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group