Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Prezydent RP z wizytą na Dolnym Śląsku

Poniedziałek, 23 lutego 2015, 10:30
Aktualizacja: 14:32
Autor: KPRP, PAP./www.umwd.dolnyslask.pl
Dolny Śląsk: Prezydent RP z wizytą na Dolnym Śląsku
Fot. umwd.dolnyslask.pl
W sobotę 21 lutego, Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził Dolny Śląsk. Podczas wizyty w Ząbkowicach Śląskich, Kłodzku i Lądku Zdroju Prezydentowi RP towarzyszył Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

-Odczuwamy wielki szacunek do tych, którzy walcząc o swoją ukraińską wolność, umacniają także wolność Polski - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski po sobotnim spotkaniu w Lądku Zdroju z przebywającymi w Polsce ukraińskimi żołnierzami.

Prezydent rozmawiał z żołnierzami, którzy są leczeni w Polsce w związku z ranami, jakie odnieśli w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.

- Wyrażam nadzieję, że ci żołnierze ukraińscy, walczący o niepodległość swojej ojczyzny, wyjadą z Polski nie tylko zdrowsi, ale również z głębokim przekonaniem, że w Polsce jest wiele serc, które z życzliwością i zaangażowaniem odnoszą się do ich walki o wolność, o prawo narodu do samostanowienia, o prawo do dążenia, by znaleźć się w świecie bezpiecznym i logicznie zorganizowanym - powiedział prezydent.

Dodał, że jest pod wrażeniem spotkań z ukraińskimi żołnierzami. - Musi zawsze robić wrażenie gotowość do ofiary za własną ojczyznę, do walki o sprawy najważniejsze - zaznaczył.

- Warto pokazywać ten szczególny stosunek do tych, którzy walczą o własną wolność w imię starej polskiej zasady, którą wydaje mi się, że mamy cały czas w sercach. Wierzymy głęboko w to, że wolność jest jedna, my zawsze walczyliśmy o wolność naszą i cudzą, o wolność naszą i waszą. Dlatego odczuwamy wielki szacunek dla tych, którzy walcząc o swoją ukraińską wolność, umacniają także wolność Polski - powiedział Bronisław Komorowski.

Jak podkreślił, przed niedzielnym wyjazdem do Kijowa na spotkanie związane z rocznicą wydarzeń na Majdanie, nie mógł nie odwiedzić ukraińskich weteranów. - Wydarzenia na Majdanie niesłychanie głęboko poruszyły polskie serca na rzecz niepodległości Ukrainy, jak również na rzecz naszego wsparcia dla prozachodnich aspiracji państwa ukraińskiego - dodał prezydent.

Prezydent Bronisław Komorowski podziękował władzom województwa dolnośląskiego za zorganizowanie i sfinansowanie pobytu żołnierzy ukraińskich. - I za to, że mają świadomość, że okazywana dzisiaj sympatia i pomoc to jest wielka inwestycja w dobre relacje, przyjaźń i współpracę polsko-ukraińską dziś i w przyszłości - zaznaczył.

Prezydent podziękował też wszystkim innym, którzy "tworzą dobry klimat wokół pobytu żołnierzy ukraińskich w Polsce".

(źródło: KPRP, PAP./www.umwd.dolnyslask.pl)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group