Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent Świdnicy chce wspomóc remont Katedry

Wtorek, 11 czerwca 2019, 9:41
Aktualizacja: 10:43
Autor: red
Świdnica: Prezydent Świdnicy chce wspomóc remont Katedry
Fot. UM Świdnica
Milion złotych, tyle Prezydent Miasta Świdnica, Beata Moskal–Słaniewska chce przekazać z budżetu miasta w najbliższych dwóch latach na prace remontowe i konserwatorskie w świdnickiej Katedrze. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni w trakcie prac nad planem budżetu na 2020 rok.

Miasto od lat wspiera finansowo prace remontowe i konserwatorskie prowadzone w Katedrze. W ostatnich 3 latach na ten cel przeznaczono z budżetu około 409 tys. zł. Tym razem prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska postanowiła znacznie zwiększyć kwotę pomocy ze środków publicznych w najbliższych latach. Związane jest to z dotacją, jaką niedawno parafia pw. św. Stanisława i Wacława otrzymała z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska 2014-2020.
- Zgodnie ze złożoną wcześniej deklaracją pragnę zapewnić, iż Katedra, podobnie jak we wszystkich wcześniejszych latach, liczyć może na wsparcie z budżetu miasta. Tym razem jednak w o wiele wyższej niż zazwyczaj kwocie, która stanowić będzie znaczny udział we wkładzie własnym beneficjenta. Do projektu budżetu na rok 2020 zaproponuję dotację w wysokości 500.000 zł. Podobnie w roku kolejnym – 2021. Jestem głęboko przekonana, że propozycja ta spotka się z przychylnością wszystkich radnych, którzy propozycję tę – zgodnie z obowiązującą procedurą - muszą zaakceptować – podkreśla Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Katedra św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy jest późnogotycką, orientowaną, trzynawową bazyliką, której budowa rozpoczęła się w XIV w., na polecenie księcia Bolka II Świdnickiego. Od 2004 roku jest siedzibą biskupa diecezji świdnickiej, a w 2017 roku katedra została wpisana na listę Pomników Historii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group