Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Prezydent Świdnicy gościem cyklu spotkań „Z ciekawym człowiekiem”

Poniedziałek, 14 marca 2016, 12:42
Aktualizacja: 22:46
Autor: opr.red.
Świdnica/Region: Prezydent Świdnicy gościem cyklu spotkań „Z ciekawym człowiekiem”
Fot. użyczone
Prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska na zaproszenie Michała Głowackiego, dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, wzięła udział w piątkowym cyklu spotkań „z ciekawym człowiekiem”.

Tym razem w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie rozmawiano o roli kobiet w polityce, samorządzie oraz o tym dlaczego warto być aktywnym mieszkańcem swojego miasta lub gminy.

Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas 1a i 3a oraz grupa osób z innych oddziałów, która wcześniej zapisała się na to wydarzenie. Było ono podzielone na dwie części. W pierwszej prezydent Świdnicy wygłosiła wykład na temat samorządu, jego funkcjonowania, roli w lokalnym społeczeństwie oraz obszarów życia jakie bezpośrednio dotyka, a także wyborach różnego szczebla i roli kobiet w polityce.

- Często słyszę od młodych ludzi - „mnie to nie dotyczy” albo „nie interesuje” w odniesieniu do wyborów. To nieprawda. Powinniście zrozumieć, że w pewnym momencie życia okazuje się zupełnie odwrotnie. Jeżeli coś się wam podoba bądź was drażni, musicie dać temu wyraz. Od tego są wybory. To istota demokracji, dlatego z całych sił zachęcam was do udziału w nich. Bądźcie aktywni – mówiła w trakcie spotkania do uczniów Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

W drugiej części przyszedł czas na pytania od uczniów. Chcieli wiedzieć, jaka była najtrudniejsza decyzja, którą musiała podjąć jako prezydent, jak działa Młodzieżowa Rada Miasta w Świdnicy i czy w mieście funkcjonuje budżet obywatelski. Najwięcej pytań dotyczyło jednak roli kobiet w polityce. Pytali o trudności z jakimi borykają się kobiety w wyborach różnego szczebla, skąd wynika tak duża dysproporcja w ilości mężczyzn względem kobiet w polityce i dlaczego obecna prezydent Świdnicy zdecydowała się kandydować na to stanowisko?

Kolejnym gościem w ramach cyklu piątkowych spotkań z ciekawym człowiekiem będzie prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group