Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Prezydent w "10"

Piątek, 16 października 2020, 13:13
Autor: red
Świdnica: Prezydent w "10"
Fot. UM Świdnica
W ogólnopolskim rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu” wyróżniono Świdnicę i jej włodarza.

W kategorii miast do 100 tys. mieszkańców prezydent Beata Moskal-Słaniewska uplasowała się na ósmym miejscu wśród najlepszych włodarzy. Miasto także znalazło się w najlepszej dziesiątce. Dane, na podstawie których oceniono gminy i miasta, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów zweryfikowała renomowana międzynarodowa firma doradcza Deloitte, specjalizująca się w audycie finansowym. Udział w rankingu jest bezpłatny, a nad właściwym przebiegiem konkursu czuwa kapituła złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazeta Prawna.

Celem Rankingu jest poszukiwanie liderów dobrych praktyk. Nagradzane są samorządy wyróżniające się jakością zarządzania oraz działaniami na rzecz podnoszenia jakości życia mieszkańców. Wyróżniani są też najlepsi włodarze. Miano Pereł Samorządu należy się tym, którzy nie tylko doskonale realizują powierzone prawem zadania, ale też w inspirujący i ambitny sposób odnoszą się do kluczowych wyzwań społecznych, środowiskowych i demograficznych.

- Bardzo cieszy mnie ten wynik. Świdnica po raz kolejny została zauważona i doceniona. Dziękuję serdecznie wszystkim moim współpracownikom - to ich kompetencje, wiedza, nowe świetne projekty, to także nasze wspólne zaangażowanie i praca dały taki efekt. To dla mnie i dla miasta duże wyróżnienie, które stanowi ogromną motywację do dalszej pracy nad poprawą jakości życia mieszkańców i rozwojem całego miasta – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Tegoroczna edycja rankingu Perły Samorządu jest wyjątkowa, bo przypada na obchody 30-lecia pierwszych wyborów lokalnych i uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym.

Laureatów ogłoszono w Muzeum Emigracji w Gdyni - podczas gali towarzyszącej dwudniowemu kongresowi Perły Samorządu 2020. Była to już VIII edycja konkursu. Ze względu na obostrzenia epidemiczne kongres i galę przygotowano w wersji online, bez udziału publiczności.

W kategorii miast poniżej 100 tysięcy mieszkańców wygrał Sopot, przed Ełkiem i Kędzierzynem-Koźlem. Zwycięzcą w kategorii włodarza miast do 100 tys. mieszkańców okazał się prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, drugie miejsce przypadło prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beacie Klimek. Podium uzupełnił prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group