Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Problem transportu kruszyw

Sobota, 23 marca 2013, 8:35
Autor: red.
powiat świdnicki: Problem transportu kruszyw
Fot. użyczone
Problem transportu kruszyw z kamieniołomów i zakładów przetwórczych dotyczy całego powiatu świdnickiego, lecz gminy Strzegom przede wszystkim. Powiat świdnicki od wielu lat podejmuje działania zmierzające do ograniczenia ruchu pojazdów ciężarowych transportujących kruszywo drogami powiatowymi do niezbędnego minimum. W wyniku tych działań zintensyfikowano kontrole pojazdów przeprowadzane przez Inspekcję Ruchu Drogowego.

Ponadto prowadzono rozmowy z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w kwestii zwiększenia obsługi wahadeł, np. w miejscowości Zimnik. W wyniku działań podejmowanych przez Starostwo Powiatowe i SDPŚ wyeliminowano ruch tranzytowy pojazdów ciężarowych np. przez wieś Goczałków, poprzez wprowadzenie odpowiedniego oznakowania drogowego. Liczba pojazdów wjeżdżających na obszar wsi, w którym obowiązuje zakaz wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 15 ton, jest ściśle kontrolowana. Zakaz ten jednak nie ogranicza działalności podmiotom gospodarczym na tym terenie, ponieważ dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w strefie objętej zakazem wydane zostały przez Wydział Komunikacji Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego stosowne identyfikatory, umożliwiające pojazdom dojazd do tych firm.

14 marca odbyło się kolejne spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. przedstawiciele starostwa powiatowego, policji, inspekcji transportu drogowego, Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego z przedstawicielami firmy TRACK TEC S.A. w Goczałkowie, będącej właścicielem wagi elektronicznej. W wyniku zainicjowanego przez powiat działania i przychylności dyrekcji Trac Tec S.A. wykorzystana będzie waga elektroniczna w trakcie dokonywania kontroli pojazdów przez funkcjonariuszy policji i inspekcji drogowej. Stworzono zatem warunki dla skuteczniejszego eliminowania z ruchu pojazdów przekraczających dopuszczalną ładowność.

- Mam nadzieję, że wspólne działania powiatu, policji, Inspekcji Transportu Drogowego i lokalnych przedsiębiorców przyniosą wymierny efekt, który zdecydowanie wpłynie na eliminowanie pojazdów przekraczających dopuszczalne obciążenie i poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie powiatu - podsumowuje Sabina Cebula.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group