Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 853
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Problemy z bezdomnymi

Sobota, 5 lutego 2022, 9:34
Aktualizacja: 13:36
Autor: red
Świdnica: Problemy z bezdomnymi
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 28 stycznia do 3 lutego 2022 roku.

28.01.2022r. godz.20.21 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownika Galerii Świdnickiej dotyczące osoby bezdomnej, która zziębnięta przebywała na terenie galerii. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zastali tam doskonale znanego z wcześniejszych interwencji mężczyznę, któremu zaoferowano daleko idącą pomoc, jednak nie był nią zainteresowany. Zgodził się jedynie na umieszczenie go na noc w Policyjnej Izbie Zatrzymań w ramach „Akcji Zima”.

30.01.2021r. godz.5.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego pomiędzy samochodami przy ulicy Wałowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze szybko zlokalizowali młodego mężczyznę. W związku z faktem, że był poważnie wychłodzony i nie można było z nim nawiązać żadnego kontaktu na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło go do szpitala „Latawiec”.

30.01.2021r.– w ciągu tego dnia dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał 28 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju szkód wyrządzonych przez silne wichury. Strażnicy zabezpieczali miejsca niebezpieczne a o stanie i rodzaju powstałych zagrożeń informowano zarządców i właścicieli terenów. Podobne działania prowadzono również w dniu następnym.

31.01.2022r. godz.9.02 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn siedzących na ławce w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Na miejscu potwierdzono zgłoszenie. Obaj panowie (osoby bezdomne) byli już wielokrotnie karani przez strażników za podobne wykroczenia. W tym przypadku za swoje zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

01.02.2022r. godz.8.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kierownika budowy z ulicy Jagiellońskiej 3-5 dotyczące zablokowania wyjazdu z terenu inwestycji przez dwa pojazdy, które zaparkowały tam pomimo oznakowania zakazującego zatrzymywania samochodów na tym odcinku drogi. W związku z zaistniałą sytuacją doszło do poważnych utrudnień w prowadzeniu prac budowlanych. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi.

03.01.2022r. godz.14.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypuszczania na klatkę schodową budynku przy ulicy Bolesława Chrobrego psa bez opieki. Zwierzę zanieczyszcza regularnie korytarz odchodami i jest agresywne w stosunku do lokatorów. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Właściciel psa został ukarany mandatem karnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group